26 Şubat Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1135

26 Şubat geldi veee.. “Hoşgeldin 7 günün sultanı vizyon günü!” diyoruz. Mis gibi bir vizyon haftasında daha birlikteyiz. Gerçekten giderek televizyon programına dönüyoruz. Bu hafta vizyona giren filmler korkulu, germeli, gülmeli, kaçmalı ve dahası.. Her çeşitten yapımı gördüğümüz haftada toplam 6 film var. Öncelikle filmleri ufacık anlatıp, sonra haftanın filmi hakkında detaylı bilgi aktarıyoruz. Buyurun:

  1. Aşk ve Gurur + Zombiler
  2. Mısır Tanrıları
  3. Hesaplaşma
  4. Zebani
  5. Çağrılan
  6. Senarist

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Aşk ve Gurur+Zombiler

Bu hafta vizyonda değerlendireceğimiz ilk film; Aşk ve Gurur + Zombiler. Seth Grahame-Smith’in aynı ismi taşıyan ve çok satan kitabından uyarlanan film, ünlü yazar Jane Austen’ın Aşk ve Gurur romanını, zombi konseptiyle birleştiriyor.  Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini ise Burr Steers üstleniyor.

- Reklamlar -

Başrollerini Elizabeth Bennet rolünde Lily James ve zombi avcısı Mr. Darcy rolünde Sam Riley‘in üstlendiği yapımın diğer oyuncuları ise Bella Heathcote, Jack Huston ve Douglas Booth. Film neler olduğunu merak ettiğimizden izlenesi. Ama çok büyük beklentim yok.

Hesaplaşma

Hesaplaşma; Shintaro Shimosawa yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Josh Duhamel, Anthony Hopkins, Al Pacino gibi güçlü isimler yer alıyor. Film Al Pacino ve Anthony Hopkins’in birlikte oynadığı ilk film. Shintaro Shimosawa ‘Hesaplaşma’ filmi ile ilk kez yönetmen koltuğuna oturuyor. Oldkça dikkat çekici bir yapım olmasına rağmen şimdilik çok iyi yorum duymadık. Yine de oyuncu kadrosu için zaman ayırmaya değer.

Zebani

Zebani, filminin konusunda gizemli bir adam Kanada’nın küçük bir kasabasına kaybolan karısını bulmak için gelir ancak bu gizem dolu adamın varlığı, kasabadaki diğer insanlar için kan gölüne dönüşecektir. Kanlı filmlerin babası Eli Roth‘un yapımcılığında bir korku filmi olan Yabancı’nın başrollerinde  Lorenza Izzo, Aaron Burns, Ariel Levy ve Cristobal Tapia Montt var. Yönetmenliğini ve senaristliğini ise Uruguaylı yönetmen Guillermo Amoedo üstlendi. Korku filmlerini sevmiyoruz. 

Çağrılan

Çağrılan, yönetmenliğini ve senaristliğini Hüseyin Eleman‘ın üstlendiği ve başrollerinde Akdora Akalın, Bahadır Karaca, Candaş Yılancı, Meral Ceren Türk’ün yer aldığı yapım. Konservatuvar öğrencisi bir grup genç dünyada ilk kez canlı yayında korku filmi çekecek ve yayınlayacaklardır. Sinema filmi çekimi ve eş zamanlı olarak yayını başlar başlamaz her şey kontrolden çıkar ve ortalık kan gölüne döner. Kapalı kapılar ardında cinlerin korkunç saldırılarına maruz kalanların korku filmi.. Bize göre değil.

Senarist

Senarist, bu haftanın Türk yapımı filmi. Başarılı bir siyasi yazar olan Adem, gizemli kişiler tarafından takip edildiğini fark etmesiyle kendisini bir maceranın içinde bulur. Büyük bir maceraya atılan Adem’in öğreneceği gerçekler bildiklerinden çok uzaktır. Merak unsurunun bir an bile azalmadığı bu hikayede Adem’in gizemini çözmeye çalışmasını izleyeceğiz. Filmin yönetmenliğini, senaristliğini ve yapımcılığını Hulusi Orkun Eser üstleniyor. Başrollerde ise Mustafa Uzunyılmaz, Dilara Büyükbayraktar, Halis Bayraktaroğlu, Asim Tuncay Aynur yer alıyor.

Mısır Tanrıları

Yönetmenliğinde Kehanet ve Ben Robot filmleriyle tanınan  yönetmen Alex Proyas uzun bir aradan sonra beyaz perdeye geri dönüyor. Nikolaj Coster Waldau, Brenton Thwaites, Gerard Butler, Courtney Eaton ile Geoffrey Rush gibi ünlü  oyuncuların rol aldığı filmin senaryosu Matt Sazama ve Burk Sharpless tarafından yazıldı. 

Set, karanlığın acımazsız tanrısıdır ve Mısır tahtını devralır. Barışçıl ve varlıklı olan imparatorluğu yıkar, kargaşa ve çatışmaların içine düşürür. Birkaç cesur isyancı Set’in karşısındadır. Sevgilisi tanrı tarafından tutsak edilen genç bir hırsız, Set’i tahtan indirmek ve yenmek için güçlü tanrı Horus’tan yardımını ister. Bu olağanüstü aksiyon-macera filminde, insanoğlunun hayatta kalmak için aşkını kurtarmaya çalışan bir ölümlü kahramana olan Bek’e bel bağlamasını konu ediliyor.

Önceki İçerikSoğuk Savaş Filminin Yönetmenliğini Sam Raimi Yapacak
Sonraki İçerikChristopher Nolan Filmlerinden 20 Unutulmaz Replik
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.