Soğuk Savaş Filminin Yönetmenliğini Sam Raimi Yapacak

677

Soğuk Savaş, 1947 ile 1991 yılları arasında süregelen 3. Dünya Savaşı‘nın varsayımsal olarak gelecekte nükleer silahların geliştirilmesi, test edilmesi ya da kullanılması sonucunda gerçekleşeceği düşünülen bir dünya savaşının adıdır. Bill Block Media’nın bugün Facebook’tan yaptığı paylaşım ile yapımcılığını Warner Bros. Pictures’ın yapacağı ve Sam Raimi’nin yönetmenliğini yapacağı Soğuk Savaş filminin temelleri atılmış.

Soğuk Savaş Filminin Yönetmenliğini Sam Raimi Yapacak

- Reklamlar -

Soğuk Savaş Filmi Konusu

Amerika ve diğer ülkelerin geleceğini belirleyebilecek nitelikte olan bu savaş tehlikesini fütüristik bakış açısıyla oluşturulacak film George Friedman‘nın bir kurgu barındırmayan ve best seller olan The Next 100 Years (Gelecek 100 Yıl) kitabından esinlenilerek beyaz perde ile buluşacak.

Dünyanın en çok sözü dinlenen stratejik araştırma şirketlerinden Stratfor’un kurucusu siyaset bilimci Dr. George Friedman‘ın geleceği öngörüleriyle şekillendirdiği bu kitabında tüm ülkeleri bekleyen tehlikelerden bahsetmektedir. 21. Yüzyılda değişen gelişmeler ve siyasilerin tepkileriyle özellikle ülkemizi de etkileyecek olan bu tehlikenin bir film olarak önümüze gelecek olması epey ilgi çekici görünüyor.

Amerika ve Cihatçılar, Rusya’nın yeni bir Soğuk Savaş istemesi, Çin’in Dünya’nın en güçlü devleti olma düşüncesi ve Meksika’nın jeopolitik konumunun önemiyle şekillenen geleceğimizin de içinde yer aldığı Gelecek 100 Yıl kitabını okumanızı şiddetle öneririz.

Billblock Media’nın bu kitabı beyaz perdeye uyarlaması ve dağıtımını Warner Bros. Pictures’ın yapacağı filmin diğer detaylarına geçelim.

Filmin yönetmeni olacak olan Sam Raimi’nin son uzun metraj filmi olan ve Warner Bros. Pictures tarafından desteklenen filmi Oz The Great and Powerful‘du. Stan Lee üstadın bir çizgi romanı olan Spider-Man serisi ve öncesine yazıp yönettiği Evil Dead filmi ile ön plana çıkmıştı.

Önceki İçerikTransformers 5 Çekimleri İçin 21 Milyon Dolarlık Teşvik
Sonraki İçerik26 Şubat Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)