Inside Llewyn Davis / Sen Şarkılarını Söyle (2013) Film İncelemesi

1461

Ünlü Folk sanatçısı Dave Van Ronk’un hayatından ilhamla yola çıkılarak çekilen film Coen kardeşlerin farkıyla beyaz perdeye yansıtılmış. 1960’lı yılların New York’unda geçen film, müthiş bir müzik ziyafeti yaşatıyor. Genç Folk sanatçısı Llweyn Davis, hayatını müzikle kazanmak ve sanatını icra edebilmek için her yolu denemektedir.

Inside Llewyn Davis / Sen Şarkılarını Söyle Film İncelemesi

- Reklamlar -

Düzenli bir yaşamı olmadığı gibi başını sokacak bir evi de olmayan Llweyn, kimi zaman kendisini sevmeyen kız kardeşinin evinde kimi zamansa eski kız arkadaşı Jean Berkey’in kanepesinde yatmaktadır. En büyük hedefi dönemin en önemli menajerlerinden olan Bud Grossman’a plağının bir kopyasını dinletmektir. 2013 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışmış olan filmin başrollerini; Oscar Isaac, Justin Timberlake, John Goodman ve Carey Mulligan paylaşmaktadır.

Film hakkında ne söylesem bilemiyorum. Tek kelime ile, muhteşem! Filmin başladığı andan itibaren müziğe doyacağınızı anlıyorsunuz çünkü film çok güzel bir şarkı ile başlıyor, aslında filmin finali başında gösteriliyor. Filmde Llweyn Davis (Oscar Isaac) karakterini çok sevdim. Kış ayında paltosuz, onu ısıtmayan ve korumayan bir ayakkabı, maskesiz ve azimli, gururlu… Amacına ulaşmak için otostop çekerek yolculuk yapan, hayalinin peşini bırakmayan başaramasa da yoluna devam eden bir kişilik olan Llweyn, gerçekten etkileyiciydi. Kedi fobim olmasına rağmen, ilk araba yolculuğunun ardından kediyi bırakması beni biraz hüzünlendirdi. Eğer gerçek yalnızlığı biliyorsanız, Llweyn’in yerine kendinizi koyup, yalnızlığı hissedebilirsiniz.

Tavsiye ettiğim, muhteşem bir film. İyi seyirler dilerim.

Inside Llewyn Davis / Sen Şarkılarını Söyle Fragmanı

Inside Llewyn Davis / Sen Şarkılarını Söyle Film İncelemesi

Müzik - 8
Görsellik - 9
Oyuncu Performansları - 8
Yönetmen - 9
Senaryo - 8

8.4

Efsane

Inside Llewyn Davis, Ünlü Folk sanatçısı Dave Van Ronk’un hayatından ilhamla yola çıkılarak çekilen film Coen kardeşlerin farkıyla beyaz perdeye yansıtılmış

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikBirçok Süper Kahraman Filminde Olan 11 Klişe
Sonraki İçerik3 Temmuz’da Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi
ayipamabu
Biraz kitap, biraz film, biraz müzik, biraz fotoğrafla bir ömür yaşatıyorum kendime.