30 Ekim’de Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1314

Bugün çok anlamlı bir gün çünkü 1- Dün Cumhuriyeti tekrar ilan ettik, 2- Cuma demek vizyona yeni filmlerin gelmesi demek. Peki nasıl filmler bizi karşılıyor? Sonbaharın son ayına girmeden bizi karşılayan beyaz perdede bakalım sürprizli bir şeyler var mı? Beklentim büyük. Öncelikli olarak bu hafta vizyona giren filmleri yazıyor ve elemeye başlıyoruz. 30 Ekim’de vizyona giren yedi film var. Buyurun:

  • Çok Pişmiş
  • Afacanlar Takımı Büyük Yarış
  • Mavi Gece
  • Nefesim Kesilene Kadar
  • Güneş Tepedeyken
  • Frankenstein
  • Git Başımdan

Bu hafta vizyona giren filmlerden üç tanesi Türk yapımı. Ve hiçbiri haftanın filmi olacak kuvvette değil. O yüzden kendilerinden kısaca bahsederek hedefe yaklaşmayı öneriyorum. Haydi başlayalım:

- Reklamlar -

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Nefesim Kesilene Kadar

Nefesim Kesilene Kadar, 94 dakikalık bir dram. Türklerin yapmayı en çok sevdiği yapımlar hep dram oluyor. Acılar ülkesi olduğumuzdan mıdır yoksa içimizdeki maneviyatı ticarete dökme sevdası mıdır bilemedim. Siz karar verin. Filmin yönetmeni Emine Emel Balcı. Oyuncu kadrosunda ise; Rıza Akın, Sema Keçik, Esme Madra, Gizem Denizci, Ece Yüksel var. Ablası ve eniştesi ile yaşayan Serap’ın, uzun yol şoförü olan babasına olan güveninin sarsılması ile kendisinin ayakta durmaya çabalamasının hikayesidir.

Mavi Gece

Mavi Gece, romantik komedi olarak beyaz perdeye teşrif eden Türk yapımı film. Senaryosunu Ahmet Hoşsöyler yazmış ve yönetmenliğini de bizzat kendisi yapmakta. Emel ile Murat çok mutlu bir çifttir fakat çocukları olmamaktadır. Zeki ise sürekli sorun çıkaran bir taksi şoförüdür ve karısı ile aynı sorunu bulunmaktadır. Bir gün Zeki trafik kazası geçirir ve doktor olan Emel ona yardımcı olur. Sonrasında işler biraz değişir.

Git Başımdan

Git Başımdan, iç sesini susturamayan bir adamın hikayesini anlatıyor. Diğer yapımlara göre daha iyi ve biraz daha yaratıcı. Yönetmenliğini Şahin Altuğ gerçekleştiriyor ve oyuncu kadrosunda: Şahin Irmak, Aslı Tandoğan, Bülent Emrah Parlak, Seda Güven, Nevra Serezli gibi önemli isimler var.

Afacanlar Takımı: Büyük Yarış

Afacanlar Takımı: Büyük Yarış, bu hafta vizyona giren tek animasyon. Alman yapımı film 74 dakika sürüyor ve yönetmenliğini Ute Von Münchow-Pohl, Sandor Jesse gerçekleştiriyor. Filmdeki karakterleri seslendirenler Oya Küçümen, Sinan Divrik, Ferda Yalçın, Emin Yaraç, Mazlum Kiper... Ormana sonbahar gelmiştir ve tüm hayvanlar kışa hazırlık yapar. Biri hariç. O da karga Çorap’tır. Kendisi bir yarış tutkunudur ve ormanda düzenlenecek olan büyük araba yarışına hazırlanır. Tabi arkadaşlarından da yardım alarak.

Frankenstein

Frankenstein, yıllar yılı sürekli farklı formatlarda, yenilenen versiyonları ile karşımıza çıkan yapım bu kez şaşırtıcı bir derleme ile karşımızda. 90 dakika içerisinde gerilim ve korkuyu yaşamaya hazır olun. Senaryo ve yönetmenlik Bernard Rose‘a ait. Baş rollerde ise; Carrie-Anne Moss, Xavier Samuel, Tony Todd, Danny Huston, Carol Anne Watts var. İzlenesi bir yanı da yok değil.

Güneş Tepedeyken

IMDB puanı 7.2 olan bir yapımdan söz edeceğiz: Güneş Tepedeyken. 123 dakikalık bir dram olan eser, aslında haftanın filmi ile başa baş. Dalibor Matanic yönetmenliğinde çekilen filmin oyuncu kadrosunda; Tihana Lazovic, Mira Banjac, Ksenija Marinkovic, Goran Markovic var. İsimlerden de anlaşılacağı üzere yapım Balkanlar havasında. Asırlardır birlikte yaşayan iki milletin hiç bitmeye savaşlarının gölgesinde, 30 yıllık bir zaman diliminde geçen 3 aşk hikayesi anlatılıyor. Bağımsız Hırvatistan’ın Cannes Film Festivali‘nde gösterilen ilk filmi olan Zvizdan, aynı zamanda 88. Akademi Ödülleri‘nde Hırvatistan’n En İyi Yabancı Dilde Film adayı oldu.

Burnt (Çok Pişmiş)

Dram ve komediyi bir arada yaşamak isteyenler ekran başına. Burnt IMDB puanı 6.9 olan ama beklentinin üzerinde bir performans beklediğimiz yapım. John Wells’in yönetmenliğiniz gerçekleştirdiği yapımın baş rollerinde Bradley Cooper, Sienna Miller, Riccardo Scamarcio, Daniel Brühl, Omar Sy var. Aslında sadece Bradley Cooper bile desek olay bitmiş olurdu.

Adam Jones (Bradley Cooper), Paris’te 2 Michelin yıldızlı bir restoran yönetmiş usta bir şeftir. Ancak sorumsuz tavırları ve uyuşturucu bağımlılıkları yüzünden restoranını kaybedip dibe vurur. Kariyerine yeniden başlamak ve 3 Michelin yıldızı tekrar elde etmek isteyen Jones, Londra’da etrafına yeni ve yetenekli bir ekip kurarak her şeye en baştan başlamaya karar verir. Bakalım bu o kadar kolay olacak mıdır?

Önceki İçerikThe Peanuts Movie’den 65. Yıl Fotoğrafları ve Klibi
Sonraki İçerikGuardians of the Galaxy 2’nin Kötü Adamı Kim Olacak?
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.