31 Temmuz-02 Ağustos Haftasının En İyi Gişe Filmleri

1113

Box Office Türkiye verilerine göre her hafta güncellenen gişe rakamlarını sizinle paylaşıp, analiz edelim istedik. Gişe sonuçlarına, hasılata ve verilere ne seviyede inanıyor ve güveniyorsunuz bilmiyoruz ama ne yazık ki Türkiye’de bir filmin başarılı ya da başarısız olması bu veriler ile ölçülüyor ve değerlendiriliyor.

Veriler bir takım sonuçlar çıkarmaya yarar ancak çıkan sonuç size o filmin iyi ya da kötü olduğunu göstermez. Bunun farkında ve sadece rakamları merak ediyorsanız. Haydi başlayalım!

31 Temmuz – 02 Ağustos 2015 tarihleri aralığında alınan verilere göre;

Haftanın Gişe Sonuçları

1Mission Impossible: Rogue Nation

31 Temmuz-02 Ağustos Haftasının En İyi Gişe Filmleri
- Reklamlar -

Bu haftanın seyirci sayısı: 143.952

Gördüğünüz üzere yine bir korku filmi (!) ile karşı karşıyayız. Oldum olası bu ülkede çekilen hiçbir korku filminde korkmadım, beğenmedim ve tavsiye de etmedim. Ama nedendir bilinmez Türkiye’de bu ve buna benzer filmler neredeyse 1 milyon TL hasılat yapıyor. Gerçekten anlam veremiyorum ben. Deccal’e gideceğine neden bir insan Victoria gitmez bana bunun mantıklı bir açıklamasını yapın lütfen!

Neyse tamam sakinim…

Gelelim Ant-Man’e! Ant-Man gerçek anlamda büyük beklentiler ile gitmediğim. “Ee yani sonuçta süper kahraman filmi” diye nitelendirdiğim ve aksiyonu bol sahneler düşlediğim bir filmdi. Ancak ilk dakikasından son anına kadar eğlence – komedi – aksiyon ve hatta bazı yerlerinde dramı ile beni büyülemeyi ve müthiş 2 saat geçirmemi sağladı. Peyton Reed’e “Ellerine sağlık be!” demekten başka bir şey bırakmadı bana. Saygılarımı sunarım.

Son olarak,

Mission Impossible: Rogue Nation filmi ilk haftasında gereken ilgiyi görememişe benziyor. Şu sıcak yaz mevsiminde evde de durulmadığı ve esmediğini de göz önünde bulundurursak; yapılabilecek en iyi aktivite mis gibi klimalı bir sinema salonunda film izlemektir. Düşük rakamların sebebi birçok insanın tatilde olması da olabilir ancak her ne olursa olsun “Mission Impossible efsanesi için gerekli teveccüh gösterilmemiş” şeklinde yorumluyorum ben. Gelecek hafta görüşmek dileğiyle.

Sevgiler.

Sonraki
Önceki İçerikBlack Mass Filminden Fragman Geldi
Sonraki İçerikBy the Sea Fragmanı Yayınlandı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)