31 Temmuz’da Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1499

Normal şartlarda bu havada kendini sinema salonuna kapatmak akıl alır iş değil lakin; bu hafta vizyona ÖYLE BİR FİLM GİRDİ Kİ! Vizyona giren diğer 5 filmi direkt olarak eledi ve bütün sürprizi kaçırdı. Şu an herkes haftanın filmini biliyor ama bu yazıyı okumaya devam ediyor çünkü… Evet biz de sizi seviyoruz. Bakalım bu hafta hangi filmler vizyona girmiş. Neler getirmiş?

  1. Görevimiz Tehlike 5
  2. Darbe
  3. Victoria
  4. Yeni Kız Arkadaşım
  5. Kahraman Miçolar
  6. While We’re Young

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

While We’re Young

Romantik komedi unsurları birbirini tekrar ededursun, While We’re Young bu hafta vizyondaki yerini aldı. IMDB puanı 6.4 olan film, ortalama romantik komedi filmlerin bir tık üzerinde gibi. Senarist ve yönetmenliğini Noah Baumbach‘ın yaptığı filmin baş rollerinde Ben Stiller ve Naomi Watts oynuyor. Konu ise orta yaşlı bir çiftin, genç bir çiftten örnek alarak gençlik aşklarını canlandırmaya çalışması.

- Reklamlar -

Kahraman Miçolar

Kahraman Miçolar, küçük yeğeninizi sinema kapısında beklerseniz harika! Ne zamandır patlamış mısır da yemiyordunuz. Yeni Kız ArkadaşımFrançois Ozon‘ın hem senarist hem yönetmenliğini yaptığı eser. Fransız yapımı ve IMDB puanı 6.6. Başrollerini Anais Demounstrier ve Romain Duris‘in paylaştığı film; oldukça farklı bir aşk hikayesini konu ediyor. 2 yakın arkadaştan biri ağır bir hastalığa yakalanır ve ölürken kocası ile bebeğini en yakın arkadaşına emanet eder. Fakat ortada beklenmedik bir sürpriz vardır. Gidip görün :)

Darbe

Darbe filminde 7 Şubat 2012’de MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın KCK soruşturması kapsamında şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılmasıyla başlayan MİT krizi konu ediliyor. Meraklısına.. Victoria, dram ve gerilim öğelerini bir arada tutan ve IMDB puanı 8.2 olan mükemmele yakın film. Sebastian Schipper‘ın yönetmenliğini üstlendiği filmin baş rollerinde Laia Costa, Frederick Lau ve Franz Rogowski gibi isimler var. Film tam olarak bir plandan ve beklenmedik olaylar serisinden oluşuyor. Yani diyeceğimiz o ki, bu hafta izlenecek 2. film Victoria.

Görevimiz Tehlike 5

Ve… Beklenen an geldi çattı. Beklediğim üç filmden biri olan Görevimiz Tehlike, tam gaz geliyor ve ne zaman Görevimiz Tehlike izlesek aklımıza Tom Cruise ölünce n’oolcak yaa” geliyor. Allah muhafaza. Ethan Hunt karakteri ile özdeşleşen Tom’un yanında 5. filminin başrollerinde Rebecca Ferguson, Alec Baldwin, Simon Pegg, Ving Rhames,Paula Patton ve Jeremy Renner gibi isimler de var.

Filmin yönetmen koltuğunda Christopher McQuarrie oturuyor. Macera ve aksiyonun durmak bilmediği klasik yapım hakkında fazla söz söylemeye gerek yok. Dip not: Tom filmlerde asla dublör kullanmıyor.

Önceki İçerikBirbirinden Güzel ve İzlenmesi Gereken Ağlatan Filmler
Sonraki İçerikDisney Prensleri Gerçek Olsaydı Nasıl Görünürdü?
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.