5 Şubat’ta Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1074

5 şubat haftası da geldi hobarey! Vizyon yazısı demek hafta sonunun içindeyiz ve mis gibi filmleri seçip izleme zamanımız geldi demek. Bu en güzel gün, özellikle de bizim gibi ‘bakalım bu hafta vizyona ne giriyormuş, hangisi seçip izlesek’ manyakları için birebir. Lafı fazla da uzatmadan diyebiliriz ki bu hafta vizyona giren beş film var. Bu filmler içerisinde iki tanesi haftanın filmi olacak potansiyeldeydi lakin biz gönlümüzün efendisini bulduk. Umarız ki siz de aynı fikirde olursunuz. Haydi öyleyse, filmleri sıralayıp görelim:

 1. Kötü Kedi Şerafettin
 2. Carol
 3. Ip Man 3
 4. Temel İle Dursun İstanbul’da
 5. Hep Yek

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Hep Yek

Vizyona giren filmlerde en son izlenesi görülen film; Hep Yek. Yerli yapım bir komedi olan Hep Yek’in yönetmeni Ali Yorgancıoğlu. Hep Yek’in senarist koltuğunda Alper Erze, Suat Özkan, Bilal Kalyoncu oturuyor. Kaçma, kovalama, çalma, aksilikler ve şaşkınlıklar ile güldürmeye yöneltilmiş yapım, diğer filmlere bakıldığında zayıf halka oluyor. Yine de izlemek isteyen olursa buyursun tabi.

- Reklamlar -

Temel ile Dursun İstanbul’da

Temel İle Dursun İstanbul’da, yönetmenliğini ve senaristliğini İhsan Taş‘ın üstlendiği komedi filmi. Wilma Elles, Alay Cihan ve Tahsin Taşkın’ın baş rollerde olduğu yapımda, Dursun’un sözlerine inanıp İstanbul’a gelen Temel’in maceraları konu edilmiş. Bir sonraki filme geçebilirsiniz çünkü haftanın filmi burada değil.

Carol

Carol, Cennetten Çok uzakta, Beni Orada Arama gibi yapımlarla tanıdığımız Todd Haynes’in yönetmenliğini üstlendiği yapım. Filmi Patricia Highsmith’in romanından uyarlayan isim Phyllis Nagy. Filmin baş rollerini ise Rooney Mara ve Cate Blanchett paylaşıyor.

Orta yaşının güzelliğini süren Carol; 1950’lilerin New York’unda pek çok Amerikalı kadının imreneceği bir hayat sürmektedir. Evli olmasına rağmen kocasından boşanmak ister ve kızının velayetini alabilmek için savaş vermektedir. Therese ise genç bir kadındır. Bir butikte mağaza görevlisi olarak çalışmaktadır. Şükran Günü’nü yalnız başına geçirmek zorunda kalan Carol, Therese’yi hiç bilmediği coğrafyalara doğru spontane bir araba yolculuğuna davet eder. İki kadın bu yolculuk sırasında birbirlerine beklenmedik bir çekimle aşık olacaklardır.

2016 Oscar Adaylıkları

 • En İyi Kadın Oyuncu –  Cate Blanchett
 • En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu- Rooney Mara
 • En İyi Uyarlama Senaryo – Phyllis Nagy
 • En İyi Görüntü Yönetmeni – Edward Lachman
 • En İyi Kostüm – Sandy Powell
 • En iyi Müzik – Carter Burwell

Aslında 5 şubat Haftasının Filmi olacak olan yapımlardan biri bu film. Mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Ip Man 3

Ip Man 3, 2008 ve 2010 yıllarından sonra serinin devam filmi bu yıl geldi. Wilson Yip’in yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Donnie Yen, Mike Tyson, Patrick Tam (II) yer alıyor.

1959 yılı Ip Man, Hong Kong’daki sakin hayatına alışmaya başlamaktadır. Büyük oğlu Ip Chun Foshan’a dönmüş, küçük oğlu Ip Ching ve eşi yanında kalmıştır. Ip Ching’in okuduğu okul binası oldukça değerli bir arazi üzerindedir ve Amerikalı emlak taciri Frank, o arazinin ne pahasına olursa olsun alınması için adamlarına emir verir. Okulu korumak için Ip ve öğrencileri tehlikeli bir maceraya atılacaktır.

Kötü Kedi Şerafettin

Bülent Üstün’ün yarattığı efsanevi karakter “Kötü Kedi Şerafettin” ilk kez beyaz perdeye uyarlandı. Film, dünyanın en büyük animasyon festivallerinden biri olan Annecy’de “Yapımı Devam Eden Filmler” kategorisindeki yarışmaya, Buz Devri filmlerinin yapımcılarının yeni filmi Snoopy ile birlikte seçildi.

Senaryosu Levent Kazak ve Bülent Üstün tarafından kaleme alınan filmde Şerafettin’in seslendirmesini Uğur Yücel gerçekleştirirken, diğer karakterleri Demet Evgar, Güven Kıraç, Okan Yalabık, Gökçe Özyol, Ayşen Gruda, Cezmi Baskın, Yekta Kopan, Ahmet Mümtaz Taylan gibi ünlü isimler sesleriyle hayat veriyor.

Sıradan bir Mart sabahı Şerafettin, kadim dostları Fare Rıza ve Martı Rıfkı ile akşam için mangal hazırlığı yapmaktadır. Ancak gün içinde başına gelmedik kalmaz, babası Tonguç tarafından evden kovulacak, düşmanlarının saldırısına uğrayacak, baba olduğunu öğrenecek, ilk kez aşık olacak ve başına bir sürü olay gelecektir. Yine de bütün bunlar olurken akşam o mangalı yapmaya kararlıdır.

Önceki İçerikLego Ghostbusters Karakterlerini Sundu
Sonraki İçerikMe Before You / Senden Önce Ben Filminden Fragman Geldi
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.