6 Mayıs’ta Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1115

Eveet.. Bir haftadır neler var neler yok? Güzel bir haftanın yorgunluğunu yine kendinizi sinema salonlarına atarak unutmak istiyorsanız, bu haftanın filmlerine bir göz atın. Haftanın filmini seçmek hiç de zor olmadı ve sizin için de sürpriz olmayacak. Haydi filmlere kısaca göz atalım ve 6 Mayıs haftasının filmini inceleyelim.

  1. Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı
  2. İşkence Odası
  3. Çöl Kraliçesi
  4. Sonsuzluk Teorisi
  5. Ankara Yazı Veda Mektubu
  6. Yarım
  7. 5 Dakkada Değişir Bütün İşler
  8. İfrit’in Diyeti: Cinnia
  9. Başgan
  10. Adım Adım

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

İşkence Odası

6 Mayıs haftasının en zayıf halkası; İşkence Odası. Korku ve gerilim türündeki film, 2008 yılında Pascal Laugier’ın yönettiği aynı adı taşıyan filmin yeniden çevrimi. Amerikan yapımın başrollerinde Bailey Noble, Troian Bellisario, Kate Burton, Blake Robbins gibi isimler yer alırken; filmin yönetmenliğini Kevin Goetz ve Michael Goetz üstleniyor.

- Reklamlar -

Çöl Kraliçesi

Çöl Kraliçesi, yazar, gezgin, arkeolog, araştırmacı ve aynı zamanda 20 yy. sonunda İngiliz İmparatorluğu’nda siyasi bir figür olan Gertrude Bell’in hayatını bilinmeyen yönleriyle beyazperdeye taşıyor. Filmin senaristliği ve yönetmenliği Werner Herzog’a aitken, başrolde Nicole Kidman yer alıyor. Kadronun diğer yıldızları ise Robert Pattinson, Damian Lewis, James Franco ve Christopher Fulford.

Sonsuzluk Teorisi

Sonsuzluk Teorisi, Filmde gerçekte yaşamış olan matematikçi Srinivasa Ramanujan Iyengar’ın gerçek hikayesi anlatılıyor. Matt Brown’un yönettiği ve senaryosunu yazdığı filmin oyuncu kadrosunda Jeremy Irons, Stephen Fry, Dev Patel gibi isimler bulunmakta. Filmin orijinal ismi The Man Who Knew Infinity.

Ankara Yazı Veda Mektubu

Ankara Yazı Veda Mektubu, Yönetmenliğini Kemal Uzun’un yaptığı ‘Ankara Yazı-Veda Mektubu’nda başrolleri Gürkan Uygun, İpek Tuzcuoğlu, Münir Can Cindoruk, Burçin Abdullah, Ümit Acar, Tuncer Salman ve Sefa Zengin paylaşıyor.

Yarım

Yarım, Çağıl Nurhak Aydoğdu tarafından yönetilen filmin başrollerinde  Ece Tatay, Serhat Yiğit, Hülya Böceklioğlu var. Dram türündeki filmde Türkiye’nin doğusundaki bir dağ köyünde yaşayan 15 yaşındaki Fidan, annesini kaybedince zorlu bir hayata atılır. Evlendirildiği adam 35 yaşında fakat zihinsel sorunları nedeniyle çocuksu davranışlara sahip Salih adında biridir. Başlarda birbirlerini reddeden iki çocuk arasında zamanla iyilik ve merhamet dolu naif bir ilişki başlayacaktır.

5 Dakkada Değişir Bütün İşler

5 Dakkada Değişir Bütün İşler, Senaryosunu Alptekin Öztürk, Orçun Benli ve Şükrü Üçpınar’ın yazdığı ve yönetmen koltuğunda Orçun Benli’nin oturduğu 5 Dakkada Değişir Bütün İşler’in başrollerinde Bülent Şakrak, Haki Biçici, Kaan Turgut, Emre Altuğ, Ecem Özkaya, Murat Şahan, Ali Düşenkalkar isimleri yer alıyor. Sedat, Harun ve Cihan, orta halli bir mahallede yaşayan 3 yakın arkadaştır. İnternet cafe işleten Sedat, bahisten para kazanır ve aynıı gece bu parayı harcamak için pavyona giderler. Bar sahibi, psikopat mafya Tavşan Rıza ise en büyük kabusları olacaktır.

İfrit’in Diyeti: Cinnia

İfrit’in Diyeti: Cinnia, Yönetmenliğini Özgür Özberk ve Şahin Yiğit’in beraber üstlendikleri filmin senaristliğini İbrahim Hakkı Öztürk üstleniyor. Başrollerde Özgür Özberk, Gülşah Çomoğlu, Fahri Öztezcan ve Kirkor Dinçkayıkçı, Gözde Fidan, Ebru Demirdöven, Fatma Öney ,Serap Önder ve Yusuf Cemal Temel bulunuyor. Korku filmleri pek bize göre değil. Dolayısıyla haftanın filmi de değil.

Başgan

Başgan, Kıbrıslı Türkler, güneyi Avrupa Birliği’nde olan Kıbrıs’ın kuzeyinde Avrupa Birliği’nin “kontrol altında olmayan” topraklarında yaşamaktadır. Arif Salih Kırdağ, Rumlarla Türkleri yeniden bir devlet çatısı altında toplayarak, 40 yılı aşkın süredir devam eden Kıbrıs Sorunu’nu çözeceğine kendini fazlaca inandırmış ve buna destek ararken kendi gerçekliğini kaybetmiş bir politikacıdır. Belgeseli Orhan Eskiköy yazıp yönetiyor.

Adım Adım

Adım Adım, Eski bir balet olan Şevket’in hayatı oğlu Tolga’nın görme engelli kızı Ayşen’i ona bırakmasıyla bir anda değişir. Yaşama müzik ile sarılan Ayşen’e kendisini adayan Şevket kendisini bu umut yolculuğunda farklı hayatların çıkmazında bulacaktır. Yönetmenliğini ve senaristliğini Sinan Uzun’un üstlendiği Adım Adım’ın başrollerinde Haldun Dormen, Asuman Dabak, down sendromlu Can Ayan, bedensel engelli baletler Mehmet Sefa Öztürk ve Bora Acar Zöngür de rol alıyor.

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı

Chris Evans’ın dördüncü defa Kaptan Amerika kostümünü giyeceği filmde, yönetmen koltuğunda yeniden Russo Kardeşler var! Chris Evans‘a başrollerde Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Elizabeth Olsen, Paul Rudd, Daniel Brühl gibi isimler eşlik ediyor.

Yenilmezler‘in dahil olduğu olay kötü sonuçlanınca, politik güçler Yenilmezler’in bir otorite tarafından takip edildiği ve yönlendirildiği bir sistem kurulması için baskı yapmaya başlarlar. Bu durum Yenilmezler’in fikir ayrılığına düşerek iki gruba ayrılmasına neden olur. Steve Rogers’ın önderliğinde Yenilmezler’in hükümet baskısı olmaksızın özgür bir biçimde insanlığı korumaya devam etmesini savunan grup ve Tony Stark’ın şaşırtıcı bir biçimde hükümet kontrolünü ve müdahalesini destekleyen bir diğer grup.

Filmin oyuncusu Daniel Brühl verdiği bir röportajda, filmin bütçesinin çok yüksek olduğunu ve bu bütçeyle 20 tane başka film çekilebileceğini söylemişti. Yani haftanın filmi olması çok da şaşırtıcı değil. Filmin çekimleri 2015 yılının Nisan ayında Puerto Rico, Atlanta ve Berlin’de başladı ve anca beyazperdeye geldi. Bu film Marvel Dünyası’ndan çıkan 13. film. Heyecan dorukta!

Önceki İçerikNice Guys Filminin Son Fragmanı Geldi
Sonraki İçerikSwiss Army Man Filmi Yeni Afişi Geldi
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.