7 Mart Haftasının En İyi Gişe Filmleri

5641

7 Mart geldi ve Mart ayının ilk haftasının Box Office Türkiye sonuçları ile sizlerleyiz. Osman Pazarlama‘nın yine liderlik koltuğunda oturduğu ancak seyirci sayılarındaki gözle görünür düşüşten bahsedeceğimiz haftalık gişe sonuçlarını paylaşacağız.

Haftanın Gişe Sonuçları

5Deadpool

7 Mart Haftasının En İyi Gişe Filmleri
- Reklamlar -

Deadpool, geçtiğimiz hafta 3. sıradan bu listeye girmiş ancak rakamlarının düşmekte olduğunu söylemiştik. Söylediğimizi doğrular nitelikte bir sonuçla bu haftaya giriş yapan film 5. sırada yer alıyor. Geçen hafta 1 milyonun eşiğinden dönen film bu hafta 1 milyon seyirci sayısını geçmeyi başarmış. Dilimize yerleşen “Azalarak bitmek” deyiminin canlı hali olan “Deadpool’a neden bu kadar az teveccüh oldu acaba?” diye düşünüyorsanız büyük ihtimalle filmin +18 olmasından ve çizgi roman severlerin çoğunun özellikle bu yaş sınırına takılmış olma ihtimalini gün yüzüne çıkarmış olabilir. Her geçen hafta yarı yarıya azalan seyirci sayısı ile hepimizi üzdü…

04-06 Mart seyirci sayısı: 56.074

Toplam Seyirci: 1.052.345

Toplam Hasılat: 13.289.372 TL

Önceki İçerikMad Max: Fury Road Karakter İllüstrasyonları
Sonraki İçerikGenç Piyanist ve Ünlü Besteci John Williams’a Saygı Duruşu
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)