7 Şubat Haftasının En İyi Gişe Filmleri

1450

7 Şubat gişe rakamları ve seyirci sayıları ile karşınızdayız. Sömestr tatili bittikten sonra rakamlar biraz aşağı doğru hareket etmiş gibi görünüyor. İlk beşe giren tüm filmlerin Türk yapımı filmler olması da bu haftayı diğer haftalardan ayıran farklı bir özelliği olarak göze çarpıyor.

İncelemeye geçtikten sonra BoxOffice Türkiye‘den aldığımız rakamlar ve seyirci sayılarını sizlerle paylaşacağız.

Geçtiğimiz hafta dağıtımcılığını Pinema’nın yaptığı ve yönetmenliğini Ali Yorgancıoğlu’nun üstlendiği Hep Yek filmi vizyona girdi. İlk haftasında temiz bir seyirci sayısı ile 100.000 barajını aşmayı bilmişler.

Çoook uzun zamandır beklediğimiz ve “Artık gelsin!” diye gün saydığımız gün geldi ve Kötü Kedi Şerafettin resmen vizyona girdi. Yılan hikayesine dönen vizyona tarihi ile kafalarda “Acaba yine olmayacak mı?” sorularını getirse de efsane artık bizlerle! Gerek onu bilen kişilerin yaşının kemale ermiş olması gerekse merak edenlerin fazla teveccüh etmemesi sebebiyle beklenen çıkışı gösterememiş ancak 121.723 kişi ile ilk haftasını dördüncü sırada tamamlamış.

Başrollerinde iki yakışıklı adam ve bir güzel kadının bulunduğu Kardeşim Benim filmi sömestr’den etkilenen filmlerden bir tanesi olmuş. Toplamda 1.8 milyon seyirciye ulaşan film bu ivme ile devam ederse son haftasında ya da bir sonraki hafta 2 milyon seyirci ile beyaz perdeye veda edebilir.

Vizyonda 2. haftasını yaşayan İftarlık Gazoz filminin yönetmeliğini ve senaristliğini Yüksel Aksu’nun yapıyor. Başrollerinde ise Cem Yılmaz, Berat Efe Parlar, Ümmü Putgül, Okan Avcı ve Yılmaz Bayraktar yer alıyor. 500.000 barajını geçerek görece bir başarıya imza atmış. Henüz izlememiş olduğum için yorum yapamıyor ancak izleyen dostlarımdan aldığım bilgiye göre ağlatan bir hikayeye sahip ve izlememizin gerektiği bir film olmuş. Dondurmam Gaymak ve Entelköy Efeköy’e Karşı filmlerinden tanıdığımız Yüksel Aksu’nun üçüncü filmini sinemaya gidiniz, izleyiniz efendim.

Efendim geldik haftanın liderine. Seyirci kaybetmeden yoluna devam eden Dedemin Fişi, 3. haftasında 1.5 milyon barajına dayanmış. Güldür Güldür ekibine başarılarının devamını diliyor ve daha çok film yapmaları için ricada bulunuyoruz :)

Haftanın Gişe Sonuçları

5Hep Yek

7 Şubat Haftasının En İyi Gişe Filmleri
- Reklamlar -

7 Şubat seyirci sayısı: 100.754

Toplam Seyirci: 100.754

Toplam Hasılat: 1.190.730 TL

Önceki İçerikHarry Potter Karakter Kartları Geldi. Hem de Orijinal!
Sonraki İçerikFilmlerin Kötü Karakterleri ve Gülümsedikleri Anlar
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)