8 Temmuz’da Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

653

Bu hafta öyle bir hafta ki, vizyona giren filmlerin en az olduğu hafta sanırım. Ama olsun biz içinden haftanın filmi seçilebilecek yapıma karar verdik bile, endişelenmeyin. Totalde vizyona girecek film sayısı dört. Geçmiş haftalardan izlemediğiniz film varsa doluşun tabi. Ama bu haftayı merak ediyorsanız, buyurun:

  1. Frekans
  2. Tarzan Efsanesi
  3. Mike ve Dave: Ah Bir Sevgili Yapsak
  4. Denizdeki Ateş

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Frekans

Frekans yani orijinal ismiyle Cell, Stephen King‘in 2006 basımı aynı adlı romanından uyarlanıyor. Yönetmeni Tod Williams. Başlıca rollerinde ise Samuel L. Jackson, John Cusack ve Isabelle Fuhrman bulunuyor. Clayton Riddell kariyerinin zirvesini yaşayan çok ünlü bir yazardır. Ailesinin kendisine eşlik edemeyecek olması nedeniyle canı bir hayli sıkkın olsa da son romanının sunumunu yapmak için Boston’a gitmesi gerekir. Sunum günü gelir, ancak o esnada çevresinde garip olaylar yaşanmaya başlar… Cep telefonlarından yayılmaya başlayan bir sinyal insanları kana susamış varlıklara dönüştürmektedir. Bu yeni zombi güzellemesinden sağ çıkmaya çalışan küçük bir grup hayatta kalmak için her şeyi göze almak zorundadır.

- Reklamlar -

Denizdeki Ateş

Denizdeki Ateş, belgesel severlerin buluşma noktası. Avrupa’da göçmen krizinin cephesi olan İtalya’daki Lampedusa Adası’ndaki yaşamı ele alır. İtalya’nın güney kıyısından 200 km uzaklıkta yer alan Lampedusa, son yıllarda Avrupa’da yeni bir hayatın hayalini kuran, Afrika ve Ortadoğu’dan gelen binlerce göçmenin umut limanıdır. Gianfranco Rosi bu Akdeniz adasında aylarını geçirerek oranın tarihini, kültürünü ve 6.000’lik yerleşik nüfusu olmasına rağmen haftalık yüzlerce göçmen alan bu bölgenin günlük gerçeklerini yakalar. Belgesel, on iki yaşındaki adanın yerlisi olan Samuel’e odaklanır. Deniz kültürüyle dolu olmasına rağmen Samuel, sapan ile avlanmayı ve karada vakit geçirmeyi sever.

Mike ve Dave: Ah Bir Sevgili Yapsak

Mike ve Dave: Ah Bir Sevgili Yapsak, Hayatları “partilemekle geçiren” iki kardeş Mike ve Dave, Hawaii’de kız kardeşlerinin düğününe beraber gidecek partner arayışındadırlar. Zira aile günü birlik ya da tek gecelik ilişkilerini değil, doğru düzgün birer kız arkadaşla gelmelerini istemektedir. Düğünde sarhoş olup, taşkınlık yapmamaları için baskı yapan ailenin sözünü tutan Mike ve Dave bu terbiyeli eşleri bulmak için Craigslist’e başvururlar! Ve internete albenisi yüksek bir ilan koyarlar. İlan internette öyle hızlı yayılır ki, ikili başvuruları elerken oldukça zorlanır. Seçmeler boyunca güzel kızlarla, pasaklı kızlarla, tuhaf kızlarla, paranoyak kızlarla ve kavgacı kızlarla tanışırlar, aynı zamanda erkeklere benzeyen ikiz kızlarla ve aslında erkek olan kızlarla da. Fakat Tatiana ve Alice bu çılgın erkek kardeşleri etkileyen kızlar olacaktır. Yönetmenliğini Jake Szymanski’nin üstlendiği filmin senaristleri ise Andrew J. Cohen ve Brendan O’Brien. Filmin başrollerinde sevilen komedi oyuncusu Zac Efron, Adam Devine, Anna Kendrick ve Aubrey Plaza yer alıyor.

Tarzan Efsanesi

Ormanların Tarzan’ı olarak nam salan adam artık Greystoke Lordu John Clayton adıyla ve sevdiği kadınla medeniyette yaşamaya başlamıştır. Üstelik meclisin ticari ataşesi olarak görev almak için Kongo’ya davet edilmiştir. Fakat arkasında alçakça planlar işlemektedir. Belçika Kralı’nın elçisi Leon Rom’un Clayton’u  biri intikam oyununda piyon olarak kullanacaktır. Fakat kiminle ve ne ile dans ettiklerinden habersizdirler.

David Yates’in yönetmen koltuğuna oturduğu filmin senaryosu ise Adam Cozad ve Craig Brewer’a ait. Edgar Ormanlarda büyüyen Tarzan’ın yeni macerası, Edgar Rice Burroughs’un zamansız masalından serbest bir uyarlama. Filmin başrollerini ise Alexander Skarsgård ve Margot Robbie üstleniyor. Beklentilerimiz boşa çıkmaz umarız. Heyecanla bekliyoruz.

Önceki İçerik1 Temmuz’da Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi
Sonraki İçerikMe Before You / Senden Önce Ben Film İncelemesi
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.