9 Aralık 2016 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi

571

9 Aralık 2016 vizyondaki filmler ve haftanın filmi ile karşınızdayız. Bu hafta tam tamına yedi film vizyonda! Sing (Şarkını Söyle) filmi haftanın favorisi!

Bir Cuma günü daha geride kalırken aklımızdan geçenler yine ‘hafta sonu ne yapsam?‘ oldu. Ne yapacağınızı bulamıyorsanız aklınıza ilk geleni yapın, yani sinemaya gidip haftanın filmini izleyin. Geçireceğiniz birkaç saatlik hayatın gerçeklerinden uzaklaşmanın keyfini sürün.

- Reklamlar -

9 Aralık 2016 vizyondaki filmler tam tamına yedi tane! Bunların içerisinden birini tam bir yıldır bekliyorduk. Buyurun listemiz ve filmler hakkında detaylar:

  1. Sen Benim Her Şeyimsin
  2. Gece Hayvanları
  3. Çılgın Ofis Partisi
  4. Kasap Havası
  5. Şarkını Söyle
  6. Hayati Tehlike
  7. Aşk Mektupları

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Sen Benim Her Şeyimsin

Küçük yaştayken öksüz kalan Sedat, babasının ona öğrettiği en önemli dersi, korkunun gözünün içine bakmadığın sürece onu yenemezsin mottosunu beynine kazır. Ancak bir gün bu sakin hayatı bir anda değişiverir. Günü birlik ilişkilerinden biri olan Pınar, Sedat’ın kucağına bir bebek bırakıp aynı hızla ortadan kaybolur. İstanbul’a gelip iş bulan Sedat’ın hayatı artık kızının etrafında dönmektedir. Oldukça duygusal bir yapım olduğunu söylemeden geçmeyelim. Yönetmen koltuğunda Tolga Örnek‘in oturduğu filmin başrolünü Tolga Çevik üstlenirken, filmin kadrosunda kendisine kızı Tuna Çevik, Melis Birkan ve Cengiz Bozkurt eşlik ediyor.

Hayati Tehlike

Yönetmen koltuğunda Serdar Işık’ın oturduğu komedi türü Hayati Tehlike’nin başrollerini Toygan Avanoğlu, Öznur Serçeler ve Burç Kümbetlioğlu üstleniyor. Hayati, Hayatinin Yeri adını verdiği fırınında ekmek ve türevleri pişiren, müşterilerinin sevdiği bir fırıncıdır. Fakat babayadigarı fırınında sıradan bir hayat sürerken, mafyaya haraç vermemek için kafa tutmasıyla başına büyük bela sarar.

Gece Hayvanları

Susan Morrow, 19 yıl önce yazar eşi Edward Sheffield’ı terk eder. İkinci evliliğinde ise bir doktorun eşi olarak düzenli bir hayat sürmektedir. Bir gün posta kutusunda eski eşinin hiç yayımlanmamış olan ilk romanının taslağını bulur. Eski eş kendisinin fikrini sormaktadır. Susan, bir matematik profesörü olan eski eşi Tony’nin ailesi ile çıktığı bir yolculuğu anlatan “Nocturnal Animals” adındaki bu kitabı elinden bırakamaz. Kitabın kahramanı Tony’nin hayatı berbat bir hale geldikçe Susan da geçmişini hatırlayacaktır. Bu tehlikeli duygular onun geleceğini kemirecek ve hayatını değiştirecektir.

Austin Wright’ın 1993 tarihli “Tony ve Susan” romanından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Tom Ford oturuyor. Senaryosunu da Ford’un üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda ise Amy Adams, Jake Gyllenhaal, Michael Shannon, Aaron Taylor-Johnson gibi ünlü oyuncular yer alıyor.

Çılgın Ofis Partisi

Zenotek CEO’su Carol Vanstone, erkek kardeşi olan Clay’in performansından memnun değildir. Bu yüzden de ona ait olan şirket şubesini kapatmaya karar verir.  Clay ve baş teknoloji sorumlusu ise durumu kurtarmak için bir plan hazırlarlar. İkilinin planı Carol’ı da etkilemek için efsane bir ofis Noel partisi hazırlamaktır. Potansiyel bir müşteriyi etkilemek ve işlerini kurtaracak bir satış anlaşması yapmak Carol’ın gözünde departmanlarını kurtarabilecek tek şeydir. Yönetmenliğini Josh Gordon ve Will Speck’in beraber üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Kate McKinnon, Olivia Munn, Jennifer Aniston, Jamie Chung, T.J. Miller ve Jason Bateman gibi başarılı isimler yer alıyor.

Kasap Havası

Annesinin istediği kızla nişanlanmak üzere olan taksi şoförü Ahmet, kendisinden yaşça çok büyük olan terzi Leyla ile tutkulu bir ilişkiye başlamıştır. Ahmet’in Leyla’ya olan aşkı ve Leyla’nın genç bir erkekle birlikte olup geçmişiyle hesaplaşma isteği bu ikiliyi evliliğe doğru sürüklemektedir. Fakat bir gün Leyla’nın 18 yıl önceki erkek arkadaşı Semih, ölüm döşeğindeki annesiyle helalleşmek için Almanya’dan İstanbul’a döner. Semih’in gelişi Ahmet ile Leyla’nın birlikteliği için çok büyük bir tehlikedir. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. 2015 Antakya Film Festivali’nden En İyi Yönetmen ödülü ile dönen Çiğdem Sezgin’in yazıp yönettiği filmin oyuncu kadrosunda İnanç Konukçu, Şenay Gürler, Hakan Karahan, Cemre Ebuzziya gibi isimler yer alıyor.

Aşk Mektupları

Milena Agus’un ikinci dünya savaşı sonrası yazdığı aynı isimli romanı “Mal di Pietre”den uyarlanan film, tutkulu, özgür ruhlu bir kadının sevgisiz evliliği ve başka bir adama âşık oluşu çerçevesinde şekillenen yirmi yıllık sürecini ele alıyor. Gabrielle ailesinin baskısı sonucu bir çiftçi olan José’yle evlenmiş olan ve istemediği bir hayata sıkışıp kalan güzel bir kadındır. Ancak José her şeye rağmen karısına aşıktır. Jose dürüst ve çalışkan bir adam olsa da Gabrielle bu adanmışlığa hiçbir zaman karşılık veremeyeceğinin farkındadır. Zira bu düşüncenin kesinleştiği bir an gelir ve güzel kadın ayaklarını yerden kesen André ile tanışır. Beraber kaçmak için sözleşirler ancak aşklarını yaşamak yaşadıkları dünyada sandıkları kadar kolay olmayacaktır. Marion Cotillard’ın başrolde yer aldığı ve 2016 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışan filmin yapımcılığını Alain Attal üstleniyor. Başrolde Marion Cotillard’a Louis Garrel ve Alex Brendemühl eşlik ediyor.

Sing (Şarkını Söyle)

Yönetmenliğini ve senaristliğini Garth Jennings’in üstlendiği animasyonun seslendirme kadrosunda Scarlett Johansson, Taron Egerton, Matthew McConaugheyReese Witherspoon, Seth MacFarlane, John C. Reilly gibi ünlü isimler yer alıyor. Animasyon, müzikal-komedi filmi olan “Şarkını Söyle”, herkesin içindeki parlak yıldızı ortaya çıkarma hikayesini konu alıyor. Türkçe seslendirmeleri de hiç fena sayılmaz!

Tamamen hayvanların yaşadığı bir dünyada geçen “Şarkını Söyle”de, Buster Moon zor dönemler geçiren, bir zamanlar çok başarılı olan bir tiyatrodan sorumlu, kibar ve iyimser bir koaladır. Tiyatroyu her şeyden çok sever ve onu korumak için her şeyi yapabilir. Ancak, zor günler geçiren tiyatronun yavaş yavaş parlaklığını kaybettiği günlerde eski görkemini yeniden kazandırmak için son bir şansı vardır; dünyanın en büyük şarkı yarışmasını yapmak.

Yarışmada özellikle beş yarışmacı dikkat çeker: Şarkı söylemesi kadar yumuşak bir şekilde dolandıran fare, çekingen bir ergen fil, büyük bir sahne korkusu olan, 25 domuz yavrusunun peşini toplamaktan yıpranmış, sınırlarını zorlayan bir anne, ailesinin ağır suçlarından kurtulmak isteyen genç bir gangster goril ve küstah erkek arkadaşı bırakıp tek başına kalmak için mücadele veren bir punk-rock kirpi. Bütün hayvanlar, Buster’ın çadırına, bu yarışmayı hayatlarının gidişatını değiştirmek için bir fırsat olduğunu düşünerek gelir.

9 Aralık 2016 vizyondaki filmler de böyleydi. Umarız kafanızdaki karşılıklığı bir nebze olsun giderebilmişizdir. Keyifli seyirler.

Önceki İçerikWar for the Planet of the Apes’ten Fragman Geldi
Sonraki İçerikHızlı ve Öfkeli 8’in İsmi ve Fragmanından Haber Geldi
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.