9 Ekim’de Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1274

Vizyona güzel filmler girince yaşadığımız mutluluğun tarifi gerçek anlamda yok. Sinemaların dolu dolu olması dileğimizi yineleyerek. Haftanın programı ve film tavsiyesi niteliğindeki paylaşımımızı da bulabilirsiniz.

  1. Hayat Öpücüğü
  2. Geniş Aile: Yapıştır
  3. Tehlikeli Yürüyüş
  4. Korku Terapisi
  5. Ejder Kılıcı
  6. Mantıksız Adam

Bir BKM yapımı olan Hayat Öpücüğü filminde, hastalık hastası Metin adında bir adam ile yaşam dolu Hayat adında bir kadının ilişkisini ve bu ilişki sayesinde yaşadıkları değişimler anlatılıyor. Yönetmenliğini Şenol Sönmez’in yaptığı filmin senaryosu ise Saygın Delibaş ve Fethi Kantarcı’ya aittir. Başrollerinde Ali Sunal ve Hatice Şendil’in yer aldığı film haftanın en eğlenceli filmi özelliği taşıyor.

- Reklamlar -

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Geniş Aile: Yapıştır

Geniş Aile: Yapıştır filmi ise ne yazık ki bu haftanın zayıf halkası olarak göze çarpmaktadır.

Korku Terapisi

The Others, The Sea Inside ve Thesis filmleriyle tanıdığımız başarılı yönetmen Alejandro Amenabar’ın Korku Terapisi filmi ise haftanın gerilimi yüksek filmlerinden biri.

Ejder Kılıcı

Aksiyon meraklılarının tercih edebileceği bir film olan Ejder Kılıcı, klasik bir Jackie Chan filmi özelliği ile dikkat çekiyor.

Geldik haftanın film tavsiyesine;

Tehlikeli Yürüyüş (The Walk)

Bizleri Geleceğe Dönüş serisiyle tanıştıran Oscar ödüllü ünlü yönetmen Robert Zemeckis‘in son filmi olan Tehlikeli Yürüyüş (The Walk) filmi şüphesiz haftanın kesinlikle izlenmesi gereken en önemli filmidir. Senaryosu Philippe Petit’in To Reach the Clouds isimli kitabından beyaz perdeye uyarlanan Tehlikeli Yürüyüş filminin başrollerinde Joseph Gordon-Levitt, Charlotte Le Bon ve Guillaume Baillargeon yer almaktadır. Filmde New York’taki ünlü Dünya Ticaret Merkezi Kuleleri’nin arasına ip gerip üstünde yürümeye çalışan bir adamın hikayesi anlatılmaktadır.

Mantıksız Adam (Irrational Man)

Hastası olduğumuz yönetmenlerden biri olan Woody Allen’ın yazıp yönettiği Mantıksız Adam (Irrational Man) haftanın “Abi bu filmi kaçırmamamız lazım” cümlesinin sarf edileceği nadide filmi. Filmde varoluşsal bir krizin ortasında olan orta yaşlardaki felsefe profesörü olan Abe’nin yaşama isteğini tekrar bulmasını konu almaktadır. Başrollerinde Birdman filmi ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar’ına aday olarak gösterilen Emma Stone ve 3 Oscar adaylığı bulunan Joaquin Phoenix yer almaktadır.

Keyifli seyirler dileriz.

Önceki İçerikBatman v Superman: Dawn of Justice Kostümleri Giydi
Sonraki İçerikCoen Kardeşler’in Hail Caesar! Filmi İlk Fragmanı Yayınlandı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)