Batman v Superman: Dawn of Justice Kostümleri Giydi

1
1684

Filmin tarihi yaklaştıkça karakterler hakkındaki detaylar da yavaşça su yüzüne çıkıyor. New York Comic Con’da da boy gösterecek Batman v Superman: Dawn of Justice‘nin kostüm tasarımcısı Michael Wilkinson ile yapılan sohbette kostümlerin nasıl oluşturulduğu, fikirlerin nasıl ortaya çıktığı ve bası gizli noktalarından kısaca bahsediyor:

Superman eski kostümüne benzer bir görüntüyle karşımızda. Kal-El’in kostumü kendisinin ve kostümünün Kryptonlu kökenlerine sadık kalınarak farklı/uzaylı teknolojisine daha yatkın bir dokuyla tasarlanmış. Zack Snyder’in isteğiyle de kostümün bazı yerlerine Krypton dilinden birkaç alıntı olduğu söyleniyor.
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman ise yeni bir kostümle karşımızda. Tasarımda Zack Snyder’in isteği Bruce’nin başlı başına bir kas yığını olduğuna da dikkat çekilmesi. Hatta Superman’den daha geniş olması için uğraşılmış. Amaç sadece alet çantasına ve zırhına güvenen bir Batman değil, vücut açısından da geniş yapılı bir görüntü sağlaması. Kostüm üzerinde çalışılırken belli ölçüde Frank Miller’in The Dark Knight Returns serisinden örnek alınmış.
Batman v Superman

Wonder Woman’ı ise savaşçı görüntüsünü en iyi şekilde taşıması şekilde tasarladıklarını, bunun yanında da bir Amazon kadınının zerafetini ve şıklığını yansıtması için uğraştıklarını dile getiriyorlar. Superman de olduğu gibi Wonder Woman da tasarlanırken kendi ırkının özelliklerini yansıtacak dokular kostüm parçalarında kullanılmış. Lasso of Truth adındaki büyülü kementi, büyülü kılıçları, ve gücünün bir kısmını az da olsa fragmanda gösteren bileklikleriyle çizgiromanlardaki görüntüsüne yakın olacağa benziyor.
conceprtart-BvS-1conceprtart-BvS-1a
Zack Synder‘i tanıyorsak karakterleri en iyi şekilde yansıtması adına kostümlerin tasarımlarına yön vermiştir. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz