Joker İçin Bir Devam Filmi Geliyor

893

Joker 2 geliyor desek kimler mutlu olur? Todd Phillips‘in yazıp yöneteceği devam filminde Joaquin Phoenix Joker rolüyle geri geliyor. Ek olarak ünlü yönetmen DC Sinematik Evreni‘nden farklı karakterler için de benzer filmler çekmek için Warner Bros. ile anlaşmış.

Joker İçin Bir Devam Filmi Geliyor

- Reklamlar -

Joker Devam Filmi Geliyor

Beklentileri karşılamakla kalmayıp an itibarıyla IMDB’de 17. sırada yer alan Joker filmi için heyecan verici bir gelişme yaşandı. Özellikle Joaquin Phoenix‘in hayranlık uyandıran performansıyla unutulmaz hale gelen film, bildiğiniz gibi gişede de muhteşem bir performans sergiledi. Gişede 1 milyar dolarlık hasılat elde eden film, bu başarısıyla tüm zamanların en karlı çizgiroman uyarlamaları arasına adını yazdırdı.

Pek tabii ki durum böyle olunca bir devam filmi de kaçınılmaz oldu. The Hollywood Reporter tarafından paylaşılan habere göre Joker’ın devam filmi için hazırlıklar başlamış. Warner Bros. tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da yönetmen Todd Phillips’in bir kez daha kamera arkasına geçeceği devam filminde Joaquin Phoenix’in Joker rolüyle geri dönmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Joker Devam Filmi Ne Zaman Gelecek?

Joker 2 için henüz net bir tarih belirtilmese de bu devam filmi için geri dönen isimler Todd Phillips ve Joaquin Phoenix ile sınırlı kalmayacak. İlk filmin senaryosunu Todd Phillips ile birlikte kaleme alan Oscar adayı senarist Scott Silver‘ın da devam filminin senaryosunu da Phillips ile birlikte kaleme alacağı düşünülüyormuş.

Haberin ilk kısmında da belirttiğimiz üzere Todd Phillips’in hedefinde yalnızca Joker bulunmuyor. Aynı zamanda diğer DC karakterleri için de benzer filmler hazırlayarak porfolyösünü genişletmeyi amaçlıyormuş.

Sizce Todd Philips’in Joker’dan sonraki hedefi hangi DC karakteri olur?

Önceki İçerikCosmos: Possible Worlds, 2020’de Geliyor
Sonraki İçerikThe Call of the Wild Filminden Fragman Geldi
Konuk Yazar
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)