Acımasız Tanrı / Carnage

0
1189

Carnage-posterVİZYON TARİHİ: 16 Aralık 2011

TÜR: Dram, Komedi

SÜRE: 80 dk

YÖNETMEN: Roman Polanski

SENARYO: Yasmina Reza (Oyun) Yasmina Reza & Roman Polanski (Uyarlayan) Michael Katims (Çeviri)

OYUNCULAR: Jodie Foster, Kate Winslet, Cristoph Waltz, John C. Reilly

ÜLKE: Fransa | Almanya | Polonya | İspanya


Acımasız Tanrı / Carnage, Yasmina Reza’nın “God of Carnage” isimli tiyatro oyunundan uyarlanan filmde küçük çaplı bir yıldız geçidi var. Senaryoda Reza ile beraber çalışıldığı için iyi uyarlandığını düşünüyorum ve filmde o tiyatro havası hissediliyor zaten.

Konusuna gelince çok acayip bir şey değil. Cowan çiftinin (Winslet, Waltz) oğlu Zachary, Longstreet çiftinin (Foster, Reilly) oğlu Ethan’ın suratına bir sopayla vurmuş parkta takılırlarken, bunun üzerine Cowan çifti Longstreet çiftinin evine geliyor bu durumla ilgili konuşmak için. Gayet “medeni çiftlerin” yapacağı gibi değil mi? İnsan hakları ve adalete çok önem veren Bayan Longstreet’in fikri olan bu buluşmada her şey güzel başlıyor ama zaman geçtikçe işler biraz değişiyor.

carnage

Oyuncular her zaman yaptıkları gibi mükemmel performanslar sergilemişler. Zaten kısa bir film, bununla birlikte akıcı, insanı sıkmayan bir şekilde ilerliyor. Sosyal mesaj falan konularına hiç girmeyeceğim, kesinlikle izleyin ve kendiniz görün bence, pişman olmazsınız hatta teşekkür edersiniz. İyi seyirler.

Fragman

Acımasız Tanrı / Carnage Filminin Fotoğrafları

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir