BB-8 Yapmak Hem de 120 Dolara?

1175

BB-8, Star Wars efsanesinin 18 Aralık’ta vizyona giren yedinci filmi The Force Awakens‘in mini mini yeni droidi. Pek akıllı olan ve her zamanki gibi “keşke benim olsa” diye içimizden geçirdiğimiz güzeller güzeli bir droid kendisi. 17 yaşındaki genç ve yetenekli bir mühendis olan Angelo Casimiro; tamamıyla evde ve 120 dolara yapılabilecek bir BB-8‘in yapılışını anlattığı video yayınlamış.

BB-8 Yapmak Hem de 120 Dolara?

- Reklamlar -

Normal boyutlarına göre yaptığı Angelo’nun BB-8‘i aynı zamanda iPhone ile kontrol ediliyor. Düşündüğünüz kadar büyük bir teknolojinin kullanılmadığı, gövdesinin bir deniz topundan yapıldığı ve kafasının strafordan oluştuğunu da eklememiz gerekiyor. Kafasının filmdeki formundaki gibi oynuyor olmasının tek sebebi ise mıknatısla kaplı olan gövdesi.

En etkileyici olan kısmı ise bu mıknatıslar ile oluşturduğu manyetik alanın dışına hiç çıkmayan droid’in hareket kabiliyetinin de takdire şayan oluşu. Uzaktan kumandalı araba gibi bir oyuncak olarak görmememiz gereken BB-8 için aynı zamanda bir de Android uygulaması da geliştiren Angelo, uygulama test aşamasını sorunsuz bir şekilde tamamladığında herkesin indirmesi için gerekli yerlere yükleyecekmiş. Kendi ağzından yazdığı blogunu da şuraya iliştirelim: Angelo Casimiro

Kullandığı malzemelerin tamamıyla evde bulunabilecek eşyalar olduğunu söyleyen Angelo, bunun babası için hazırladığı özel bir Noel hediyesi olduğunu da eklemiş. Malzemeler arasında deodorant, bant, roll-on (koltuk altı için olan) ve deniz topu gibi şeyler kullanan ve kesinlikle 3D Printer, CNS ya da Freze Makinesi’nden yardım almadığını söyleyen Angelo’yu ayakta alkışlamak gerekiyor.

Daha önce ayakkabısına yerleştirdiği bir takım materyaller ile yürürken aynı anda telefonunu da şarj etmeyi başaran bu cesur yürek için ne desek az.

BB-8 Yapmak Hem de 120 Dolara?

Aynı malzemeleri kullanarak Türkiye’de bir droid yapmak isterseniz biraz daha fazla para harcamanız gerekebilir ancak sonucu böyle olacaksa neden olmasın değil mi?

İşte Ev Yapımı BB-8

Önceki İçerikPaul Rudd ve Stephen Hawking Kuantum Satrancı Oynarsa
Sonraki İçerikNickToons Filmi ile Nickelodeon Kendi Avengers’ını Yapıyor
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)