Before Midnight / Geceyarısından Önce (2013) Film İncelemesi

3134

Aradan geçen bir 9 yıl daha… Bu kez aynı hatayı yapmayan Jesse ve Celine’nin artık birlikte olduklarını görüyoruz. Tabi geçmişleri, hesaplaşmaları, farklı insanlardan arta kalan hatıraları ve gelecek endişeleri ve kızlarıyla beraber. Hayatın her daim gençken olmasını istedikleri kadar berrak olmadığından artık eminler, peki ya birbirleri için artık ne düşünmekteler?

Before Midnight / Geceyarısından Önce (2013) Film İncelemesi

- Reklamlar -

Karakterler kadar yönetmenimizin de olgunlaştığını hissetmek mümkün serinin son halkasında. Işık ve mekân kullanımı, müziklerin rolü bariz bir şekilde kendini gösteriyor. Önceki filmlere rağmen daha fazla yan karaktere rastlıyoruz çiftimizin hayatına nüfuz eden. Bu “kalabalık” hissi biraz yadırganmıyor değil. Malum biz dünyayı onlardan ibaretmiş gibi izledik şimdiye dek.

Bakmayın filmin adının “Before Midnight / Geceyarısından Önce” olduğuna, bu muhtemel bir pazarlama tekniği, ilk iki filmin ahengini bozmak istememe durumu diye tahmin ediyorum. Jesse ve Celine‘nin artık birbirlerine ayırabilecekleri vakit ve paylaşabilecekleri anlar konusunda bir kısıtlaması yok. Fakat eski sempatilerinden ve tahammüllerinden de eser yok. Hayallerle bezeli bir yaşama aç olmak, hayatı elinden kaçırdığını sanmak ve son olarak hayatı yakalamak ama “Yoksa hepsi bu kadar mı?” kaygısına düşmek olarak özetlenebilecek bir seri. Özeleştiri için mükemmel bir kılavuz, geleceğe dair muhtemel bir ayna Before serisi.

Before Midnight / Geceyarısından Önce Fragmanı

Before Midnight / Geceyarısından Önce (2013) Film İncelemesi

Müzik - 7
Görsellik - 7
Oyuncu Performansları - 9
Yönetmen - 8
Senaryo - 8

7.8

Harika

Sıra geldi Before Midnight'a, kısaca şunu söyleyebiliriz ki; Özeleştiri için mükemmel bir kılavuz, geleceğe dair muhtemel bir ayna Before serisi.

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikBaymax Sevgisinin Bu Kadarı
Sonraki İçerikKorkmaya Hazırlanın: 13. Cuma Geliyor
Konuk Yazar
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)