Billy Crudup Alien: Covenant Kilit Rollerinden Birini Kapmış

744

Billy CrudupDeadline‘ın haberine göre usta yönetmen Ridley Scott’ın devam filmi Alien: Covenant’ta gizemli ve kilit rollerden birini kapmış.

Billy Crudup Alien: Covenant Kilit Rollerinden Birini Kapmış

- Reklamlar -

Billy Crudup öncesi Alien: Covenant ekibine dahil olan Michael Fassbender (Prometheus filmindeki rolüne devam edecek);

  • Katherine Waterston (Inherent Vice)
  • Danny McBride (Eastbound and Down),
  • Demián Bichir (The Hateful Eight),
  • Jussie Smolett (Empire),
  • Amy Seimetz (Upstream Color),
  • Carmen Ejogo (Selma)
  • Callie Hernandez (Machete Kills) isimlerini sizlerle paylaşmıştık.

Billy Crudup Son Yıllarda Hangi Filmlerde Yer Aldı?

Billy Crudup daha önce Zack Snyder’ın Watchmen ve Tim Burton’ın Big Fish filmleriyle ön plana çıkarken geçen yıl vizyona giren Tom McCarthy’nin Spotlight filminde Eric Macleish rolüyle ve Kyle Patrick Alvarez’in The Stanford Prison Experiment filminde Dr. Philip Zimbardo rolüyle adından söz ettirmişti.

Prometheus filminin devamı ve bir üçlemenin ikinci filmi olan Alien: Covenant, 1979 yılında Ridley Scott‘ın Bilim-Kurgu denemelerinin ilk ve en önemli parçası Alien’ın devamıdır aslında. Hikayesi bulunan Covenant isimli bir uzay gemisinin galaksinin uzak bir yerlerindeki başka bir gezegen ile arasındaki bağ ile başlar. Cenneti bulduklarını düşünen ekibin David’in hala yaşıyor ve aslında tehlike altında olduklarını öğrenmelerinin üzerine olaylar iyiden iyiye karışır.

Jack Paglen (Transcendence) ve Michael Green’in (Green Lantern) Alien: Covenant filminin senaryosunu uyarlayacağı ve 20th Century Fox tarafından Avusturalya’da 6 Ekim 2017 tarihinde Amerika‘da vizyona girecek filmin aynı tarihler aralığında da ülkemizde vizyona girmesi bekleniyor.

Önceki İçerikZootopia Filmi Oscar Parodisi Afişleri ile Karşınızda
Sonraki İçerikRogue One Logosu Bir Alışverişte Fark Edildi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)