Bu Yaz Vizyona Giren ve Oscar’ın En Büyük Adayı 13 Film

5157

2015 yılı henüz bitmemiş ve birçok güzel film yılın sonunda vizyona girecek iken bu yaz vizyona giren filmler gerçekten övgüyü hak ediyordu. Siz ne düşünürsünüz bilemem ama özellikle bu yaz dönemi filmleri önceki yıllara göre epey iddialı.

Son 2 Oscar töreninden ödülle dönen filmlerin yalnızca bir tanesi (The Grand Budapest Hotel) haricindeki diğer tüm filmler yaz döneminde vizyona girmişti. Her yeni tören yeni filmler demek olduğu için bizleri yepyeni bir heyecanın beklediği de ortada. Geçen sene yapılan töreni Barney Stinson karakteriyle tanıdığımız Neil Patrick Harris sunmuştu hatırlayacağınız üzere. Bakalım bu sene töreni kim sunacak?

İşte Bu Yaz Vizyona Giren ve Oscar’ın En Büyük Adayı 13 Film

11The Diary of a Teenage Girl

Bu yaz vizyona giren ve Oscar'ın en büyük adayı 13 film
- Reklamlar -

Tahminimiz: Bel Powley (En iyi Kadın Oyuncu), Alexander Skarsgard (En iyi yardımcı oyuncu) ve En iyi uyarlama senaryo

1970’ler San Francisco’sunda yaşayan Minnie genç bir sanatçıdır. Annesinin erkek arkadaşıyla ilişki yaşamaya başlar ve ortalık birbirine girer… Marielle Heller‘ın yönetmenliğini yaptığı filmin bu ödüllerden en az 1 ya da 2 tanesini kazanacağına eminim.

Önceki İçerikSPECTRE Filminin Resmi Afişi Yayınlandı
Sonraki İçerikİstanbul 48 Saat Film Projesi 6-8 Kasım’da Sizlerle
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)