Çekmeköy Underground Vizyona Girdi

1523

Adana Altın Portakal Film Festivali‘nde ‘Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda ilk kez gösterimi gerçekleştirilen film, 13 Mart‘ta vizyondaki yerini almaya hazırlanıyor. Filmin senarist ve yönetmeni Ayşim Türkmen, daha önce belgesel çalışmaları ile yine çeşitli festivallerde yer almıştı. Sırada bu müzikal var.

Çekmeköy Underground Vizyona Girdi

- Reklamlar -

Çekmeköy Underground adlı arabesk rap müzik yapan grup ve grubun yaşama tutunma çabaları ile toplumdaki yerleri konu edilen filmde, aynı zamanda kentsel dönüşümün etkilerini de göstermeden geçmiyor.

Küllü Harap lakaplı Cemal abilerinin hapisten çıkıp gruba destek vermelerini bekleyen gençler, beklenmedik bir durumla karşılaşırlar. Cemal abileri artık, aşkından başka hiçbir şeyi düşünemeyecek haldedir. Oysa mahallenin çocukları bir yetenek yarışmasına hazırlanmaktadırlar. Hatta bunun için tüm hazırlıkları tamamlamış, bir stüdyo ayarlamış ve hayallerinin peşine düşmüşlerdir. Peki hikaye nasıl sonlanacak?

Oldukça dikkat çekici ve genç kadroya sahip yapım, sosyal mesaj vermekten de çekinmemiş. Müzik-Film uyumuna aşina olup sevenlerdenseniz, Çekmeköy Underground’ı deneyebilirsiniz.

Çekmeköy Underground Filminin Fragmanı

Önceki İçerikSevimli Ejderha Kokonat Vizyona Girdi
Sonraki İçerikFilmmor Kadın Filmleri Festivali Programı Belli Oldu
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.