Deadpool Gişe Rekorları Kırmaya Devam Ediyor

1175

Deadpool gişe hasılatı ile dünya genelinde rekor kırmaya devam ediyor. 20th Century Fox‘un dağıtımcılığını yaptığı Deadpool, ilk haftasını geride bırakırken Kuzey Amerika’da toplamda 235 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Ülkemizde ise bu rakam şu an 547.575 seyirci ile 7.030.060,98 TL (yaklaşık 2.3 milyon dolar) seviyelerinde.

Deadpool Gişe Rekorları Kırmaya Devam Ediyor

- Reklamlar -

Deadpool Gişe Hasılatı

58 milyon dolara mal olan film 19 Şubat itibarıyla toplamda 491 milyon dolar gişe hasılatı ile amacına emin adımlarla yürüyor!

Sadece bu haftanın rakamları ile 2014 yılında vizyona giren X-Men: Days of Future Past (X Men: Geçmiş Günler Gelecek) filmini geride bırakmayı başardı. Deadpool, yalnızca 58 milyon dolar bütçe gibi az bir rakam ile hayata geçen bir film iken kadrosunda Ryan Reynolds haricinde T.J. Miller’ı Weasel, Gina Carano’yu Angel Dust, Brianna Hildebrand’ı Negasonic Teenage Warhead, Morena Baccarin’i Copycat ve Ed Skrein’i Ajax rölünde oynamıştı. Tim Miller tarafından yönetilen filmin senaryosu Paul Wernick ve Rhett Reese’e aittir. Ayrıca Deadpool‘da mutant Colossus’a sesiyle hayat veren Sırp aktör Stefan Kapicic de övgüyü hak ediyor!

Önceki İçerikCaptain America: Civil War Empire Magazine Kapağı Geldi
Sonraki İçerikAlice Through the Looking Glass Yeni Fragmanı Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)