Captain America: Civil War Empire Magazine Kapağı Geldi

900

Captain America: Civil War, 6 Mayıs’ta vizyona girmeye hazırlanırken ünlü Empire Magazine dergisine müthiş bir kapak olmuş (Gerçek anlamda). Marvel Sinematik Evreni’nin en büyük savaşlarından birine sahne olacak filmin kapağını aşağıda bir yerlerde bulabilirsiniz.

2006 yılında yazılıp Marvel‘in en iyi crossover eventleri arasında görülen Captain America: Civil War’ın çizgi roman versiyonunda güçlerini yeni keşfeden bir grup gencin birbirini takip eden olaylar sonucunda bir ilkokul çevresindeki patlamada oluşan karmaşayla hükümetin süper güçlüleri kontrol altına almak için kanun (Superhuman Registration Act) çıkarır. Marvel evrenindeki karakterler arasındaki bölünmeye ve ülke güvenliği adına kendi özgürlüklerinden ne kadar vazgeçecekleri kararını vermeye iten bu kanun dostları düşman, düşmanları dost durumuna düşürür.

- Reklamlar -

Fakat görülen o ki filmde bu kadar detaya girilmeden çizgi romandan uzaklaşılıyor. Çizgi roman evreni kadar geniş bir karakter kadrosunun olmaması; Saklanılacak herhangi bir süperkahraman kimliğinin olmaması vb. nedenlerle bu yola gidilmiş olabilir bilemiyoruz.

Film Age of Ultron‘un kaldığı yerden, Steve Rogers’in yeni kurduğu takımla dünyada huzuru sağlamaya çalışmasıyla devam ediyor. İçinde yeni kurulmuş Avengers’in de dahil olduğu uluslararası bir olayda çıkan yüksek sivil kayıp, ekip üzerinde politik baskı oluşturarak ekibi bir polis gücü gibi kendisine bağlamak ve kontrollü bir şekilde kullanmak isteyen bir karara dönüşür. Bu durum  karşısında ikiye bölünen ekip bunun üstüne yeni bir düşmanla da karşı karşıyadır. Bucky (Winter Soldier) bu konunun tam neresine dahil bilmesek de önemli bir rol oynadığı belli.

Captain America: Civil War Empire Magazine Kapağı

Captain America: Civil War Empire Magazine Kapağı Geldi

Önceki İçerik2016 MTV Film Ödülleri Sunucuları: Dwayne Johnson ve Kevin Hart
Sonraki İçerikDeadpool Gişe Rekorları Kırmaya Devam Ediyor
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)