Dune Filminden Timothée Chalamet’li Yeni Görsel Geldi

770

Yönetmenliğini Denis Villeneuve‘ün yaptığı ve merakla beklenen Dune filminin yeni versiyonundan Timothée Chalamet‘li yeni görsel geldi.

Ünlü oyuncu Josh Brolin‘in de Gurney Halleck karakteriyle baş rolünde yer aldığı Dune filminde; Timothée Chalamet’i Paul Atreides rolüyle izleyeceğiz.

- Reklamlar -

Empire Dergisi Tarafından Servis Edilen İlk Fotoğraf

Dune Filminden Timothée Chalamet'li Yeni Görsel Geldi

Çok sayıda dublör kullanılarak çekimleri devam eden film için özellikle Timothée Chalamet‘in hayranlarının heyecanını anlatmamıza gerek yoktur sanırım.

Dune Filminin Konusu

Uzak bir gelecekte geçen “Dune”, ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in (Timothée Chalamet) hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis’in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. “Baharat” adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu “baharat”tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul’un ailesi darmadağın olarak firari hale gelir. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır.

Dune Filminin Oyuncuları

Yukarıda ismi geçen iki oyuncunun haricinde Rebecca Ferguson (Mission: Impossible — Fallout) ve Oscar Isaac‘i (Star Wars: The Last Jedi) baş rollerde izleyeceğiz. Filmde ayrıca Zendaya (Spider-Man: Far From Home), Jason Momoa (Aquaman), Dave Bautista (Guardians of the Galaxy), Javier Bardem (No Country For Old Men), Stellan Skarsgard (Thor: The Dark World), Charlotte Rampling (The Night Porter) yer alıyor.

Denis Villeneuve, son zamanlarda yaptığı Blade Runner 2049 ve Sicario gibi yapımlar ile sıkça duyuyoruz. Dune gibi efsaneler arasında yerini almış bir yapıma Villeneuve’ün dokunuşları ve gelişmiş teknolojiye sahip görsel efektler ile bakalım konu nerelere kadar gelecek?

Son gelen haberlere göre (herhangi bir değişiklik olmazsa) Dune filmi 18 Aralık 2020 tarihinde; Yani Oscar mevsiminde vizyondaki yerini alacak.

Dune Filminden Timothée Chalamet’li Yeni Görseli

Önceki İçerikNarnia’nın Devam Filmleri İçin Netflix’e Baskı Sürüyor
Sonraki İçerikThe Umbrella Academy’nin 2. Sezonu Geliyor
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)