Narnia’nın Devam Filmleri İçin Netflix’e Baskı Sürüyor

596

Narnia Günlükleri serisinin prodüktörü Douglas Gresham, Netflix‘in yeni bir seri halinde bu hikayeyi yapma isteğiyle alakalı henüz bir aksiyon almamış olmasına içerlemiş.

Narnia Günlükleri Devam Edecek Mi?

C.S. Lewis‘in romanın yeni uyarlamalar halinde Netflix ile 2018 yılında konuşmaya başladıklarını ancak henüz bir gelişme olmadığı hakkında konuşmuş. 2005 yılında vizyona giren Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap ve 2008 yılında yayınlanan Narnia Günlükleri: Prens Kaspiyan’ın prodüksiyonunu bildiğiniz üzere Disney üstlenmişti. İlk film ile dünya genelinde 745 milyon dolar; İkinci film ile 419 milyon dolar gişe hasılatı elde edilmişti.

- Reklamlar -

Bu güzel verilerden sonra devam filmleriyle ilgili çok fazla haber çıkmış ancak hiçbiri resmi olarak duyurulmamıştı. 2016 yılında sizlere duyurduğumuz “Gümüş Sandalye ile bu seri devam edecek” haberinin de ardından 4 sene geçtiğini de düşünürsek bu serinin akıbeti için pek güzel şeyler söylemek mümkün değil gibi görünüyor.

Narnia Günlükleri Netflix’e Gelecek Mi?

Bu sorunun da cevabı muallakta kalmış durumda! 2018 yılında Netflix’in C.S. Lewis’in kitaplarının yayın haklarını aldığını duyurmasıyla; Serinin hayranları epey heyecanlanmıştı ancak üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen henüz bir gelişme yaşanmış gibi görünmüyor.

Douglas Gresham’ın aynı zamanda C.S. Lewis’in üvey oğlu olduğunu bilmeyen yoktur herhalde! Adamcağız yaptığı son açıklamada; “Bu serinin devamı için yalnızca 1 tane film düşünüyorlar ise bunun pek mümkün olmadığını söylemem gerekiyor. Dizi ya da bölümlerden oluşan bir film serisi olmaz ise devam ettirmenin de bir mantığı yok. Onların tarafında da bir gelişme olmadığı için açıkçası endişeleniyorum” deyivermiş.

Bu serinin hayranlarına tavsiyemiz, umudunuzu kaybetmeyin ancak çok da şey yapmayın. Belli ki arka planda ifade edilemeyen bütçesel anlaşmazlıklar mevcut.

Önceki İçerikDoctor Sleep’in Yönetmeni Stephen King’in Revival Hikayesi ile Geliyor
Sonraki İçerikDune Filminden Timothée Chalamet’li Yeni Görsel Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)