The Lego Movie / Lego Filmi

0
1767

The Lego Movie poster The Lego Movie / Lego FilmiVİZYON TARİHİ: 7 Şubat 2014

TÜR: Animasyon, Macera, Komedi

SÜRE: 100 dk

YÖNETMEN: Phil Lord, Christopher Miller

SENARYO: Phil Lord, Christopher Miller

OYUNCULAR: Will Arnett, Elizabeth Banks, Alison Brie

ÜLKE: Avustralya | ABD | Danimarka


‘’Lego’dan film mi olur yea’’

OLMUŞ.

Bilmeyen ya da oynamayan kalmamıştır ama; LEGO, Danimarka merkezli bir şirket tarafından 1949’dan beri üretilen ve yüzyılın oyuncağı da seçilmiş bir oyuncak çeşididir. Üzerlerindeki girinti ve çıkıntılar sayesinde birbirine kolayca kenetlenebilen, çeşitli renklerdeki yapı parçalarından oluşur. Buraya kadar her şey normal, alınır oynanır, sorun yok. Fakat, biliyorsunuz Lego’dan film yaptılar.

İlk başta über bir önyargıyla, daha gösterime girmeden izlememeye karar verdiğim filmi;  izledim ve çok beğendim arkadaşlar.

maxresdefault2 1024x576 The Lego Movie / Lego Filmi

İyiyi ve kötüyü ilk sahnelerde belirgin olarak ayıran film, bir şekilde ‘’sisteme köle olma, sorgula’’ mesajı veriyor. Ana karakterimiz Emmet, kurallara uyan, sosyal hayatta başarısız ama bunun farkında olmayan, hayatından memnun bir arkadaş. Bir iş çıkışı, gördüğü etkileyici bir kadının peşinden gider ve gelişen olaylar neticesinden kendisinin ‘’kehanete göre beklenen özel kişi’’ olduğunu öğrenir. Biraz ‘’beyaz tavşanı takip et’’ mevzusunu hatırlatan bu olay sonrası macera başlıyor.

Film temposunu hiç düşürmüyor, yan karakterler, göndermeler ve espirilerle sonuna kadar kendini izletiyor. Bir kere filmde BATMAN var, Superman, Gandalf, Dumbledor, Wonder Woman ve diğer tanıdık karakterlerin oluşu oldukça eğlenceli. Filmin hızlı geçen sahnelerinden mütevellit mümkünse 3D izlemekten sakının. Bir de  filmin tempolu şarkısı “Everything is Awesome” ağzınıza takılıp kalabilir, dikkat!

Film bittiğinde, koşup lego alma istediği ile yanıp tutuşabilirsiniz.

İyi seyirler.

Fragman

The Lego Movie / Lego Filminin Fotoğrafları