Robert Pattinson’lı The Batman’den Fragman Geldi

429

Yılın merakla beklenen filmlerinden biri olan The Batman‘in yazar ve yönetmeni olan Matt Reeves, Cumartesi günü DC FanDome etkinliğinin final panelinde filmin ilk fragmanını izletti.

Robert Pattinson'lı The Batman'den Fragman Geldi

- Reklamlar -

Nirvana’nın Something in the Way şarkısının duyduğumuz ve DC’nin karanlık ve karamsar teaser’ında en çok Batman ve Komiser Gordon (Jeffrey Wright) için bir dizi ölümcül etki bırakan Riddler’ın (Paul Dano) varlığına odaklanıyor. Ayrıca, Zoë Kravitz‘in Catwoman olarak birkaç hızlı bakışını da görmek mümkün.

Fragmanda, Robert Pattinson‘ın Batsuit’le tam anlamıyla görmemize olanak da sağlıyor. Hem de Batmobil ile birlikte!

Batman’in suçla mücadeleye yönelik yeni ve acımasız yaklaşımını izleyeceğimiz The Batman filminin fragmanı sosyal medyaya düştükten sonra resmen ikiye bölündük.

 1. Robert Pattinson’dan Batman olmuş!
 2. Robert Pattinson’dan Batman olmamış!

Sizin yanıtınız hangisi oldu bilmiyoruz ama sanki olmamış gibi ama henüz bunu söylemek için biraz erken gibi de aynı zamanda. Filmi izledikten sonra tam anlamıyla kararımızı vereceğiz elbet ama her zaman ilk intibaa da çok önemlidir. Sanki Ben Affleck daha bi’ Batman’di yani…

The Batman Filminin Oyuncuları

 • Robert Pattinson – Batman/Bruce Wayne
 • Zoë Kravitz (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald, Mad Max: Fury Road) – Selina Kyle;
 • Paul Dano (Love & Mercy, 12 Years a Slave) – Edward Nashton;
 • Jeffrey Wright (the Hunger Games films) – Komiser James Gordon;
 • John Turturro (the Transformers films) – Carmine Falcone;
 • Peter Sarsgaard (The Magnificent Seven, Black Mass) – Gotham D.A. Gil Colson;
 • Jayme Lawson (Farewell Amor) – Belediye Başkan Adayı Bella Reál;
 • Andy Serkis (the Planet of the Apes films, Black Panther) – Alfred;
 • Colin Farrell (Fantastic Beasts and Where to Find Them, Dumbo) – Oswald Cobblepot.

DC FanDome panelinde konuşan yönetmen Reeves, The Batman filminin kendi başına bir başlangıç ​​hikayesi olmayacağını da belirtmiş. Batman, hikayenin kalbindeki yolsuzluğu keşfederken, aynı zamanda şehirdeki daha büyük bir yozlaşma hikayesini ve çok güçlü Wayne ailesine nasıl geri dönebileceğini ortaya çıkarmaya çalışıyor.

Reeves, şubat ayından itibaren Pattinson’ın Batsuit giydiği ve Michael Giacchino‘nun film müziklerinin bir parçasını içeren bir videoyla başlayarak, düzenli olarak filmiyle ilgili paylaşımlarda bulundu ve heyecanı hep diri tuttu. Birkaç hafta sonra, setten video ve fotoğraflar Batcycle içeriğiyle sızdırıldı ve Batsuit’e daha eksiksiz bir bakış yapıldı. Mart ayı başlarında ise Reeves, Batmobil’e resmi bir ilk bakış tweeti attı.

Ancak bilindiği üzere dünyayı kasıp kavuran COVID-19 pandemisi sebebiyle tüm yapımlarda olduğu gibi The Batman de nasibini aldı. Filmin henüz %25’ini bitirebilmiş olan Matt Reeves, The Batman için Eylül 2021 tarihini vermiş olsa da fragmanın sonundaki “?0?1” daha uzak bir tarihi de gösteriyor olabilir mi? Yok canım olamaz!

The Batman Teaser Fragmanı

Önceki İçerikTenet Filminden IMAX Fragmanı Geldi
Sonraki İçerikJames Bond Filmi “No Time to Die” Müziği Billie Eilish’ten
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)