Free State of Jones Filmi Yepyeni Fotoğrafları Geldi

620

Başrolünde ünlü oyuncu Matthew McConaughey‘in yer aldığı 66 Milyon Dolarlık bütçesiyle büyük bir beklenti yaratan Free State of Jones filmine ait yepyeni fotoğraflar yayınlandı.

Free State of Jones filmi; İç Savaş sırasında Konfederasyonun ekstra güçlü ve silahlı isyancılarına karşı koymaya çalışan kuzeyli bir çiftçi olan Newton Knight’ın (Matthew McConaughey) hikayesini konu olarak almaktadır. Diğer küçük çiftçiler ile bir araya gelip kölelere yardım etmeye çalışan Knight; Jones County’de bir ayaklanma başlatarak ayrıldığı Mississippi’den Konfederasyon’a savaş açar ve özgürlüğünü ister. Bu ayaklanmanın adı ise Free State of Jones‘tur.

- Reklamlar -

Eski bir köle olan Rachel (Gugu Mbatha-Raw) ile evli olan Knight, savaş sonrası karışık ve eşsiz bir ırkın da temellerini atacaktı. Uzun süren savaş sonrasında tartışmalı bir karakter olarak da tarihe geçen Knight, yeniden yapılandırmanın mimarı olacak ve bunun da devam etmesi için elinden geleni yapacaktı.

Bu epik Tarihi-Dram filminin yönetmenliğini 4 Oscar adaylığı bulunan Gary Ross’un yazıp yönettiği filmin başrollerinde Matthew McConaughey‘in aksine Gugu Mbatha-Raw (Rachel), Keri Russell (Serena Knight), Jacob Lofland (Daniel) ve Mahershala Ali (Moses Washington) yer almaktadır.

Free State of Jones Filmi Yepyeni Fotoğrafları

Önceki İçerikLütfi Kısa Filmi Desteklerinizi Bekliyor
Sonraki İçerikSiyahın Elli Tonu’ndan Fragman Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)