Gerçek isimleri hakkında bilgi sahibi olmadığımız 24 ünlü

0
2413

Gerçek isimleri öğrenildiğinde şaşkınlığımızı gizleyemediğimiz “neden onu kullanmamış ki” diye içimizden geçirdiğimiz çok sayıda ünlü isim var. Kimi nickname olarak kullandığı isimleri ile meşhur olmuş kimi de isminin kısa versiyonu ile karşımıza çıkmış ünlüler. İleri düzeyde fan olmadığınız bazı ünlülerin gerçek isimlerini öğrendiğinizde “Hadi canım!” diyeceğinize eminim. Hadi başlayalım!

İşte 24 ünlünün gerçek isimleri

23. Destiny Hope Cyrus (Miley Cyrus)

Gerçek isimleri
Kaynak: Theo Wargo/Getty Images

Yaptığı her şey ile olay olan Miley Cyrus’un gerçek ismi aslında Destiny Hope Cyrus. Küçük yaşlarda (şu an bile pek büyük sayılmaz) çok fazla güldüğü için ona takılan Smiley takma adının kısa versiyonuymuş “Miley”. Hannah Montana’nın yıldızı ve Country müzik sanatçısı Billy Ray Cyrus‘un kızı olan küçük Miley, 15 yaşından itibaren yasal olarak bu adı babasının ikinci ismi ile birlikte kullanmaya başlamış. Böylelikle tam adı Miley Ray Cyrus olmuş.

22. Joaquin Bottom (Joaquin Phoenix)

Gerçek isimleri
Kaynak: Jon Kopaloff/FilmMagic

Her (Aşk) filmiyle gönüllerimizi fetheden Joaquin Phoenix’in bir değil birden fazla isminin olduğunu ve çocukluğundan beri 4 isim değiştirdiğini biliyor muydunuz? Daha önce doğa isimlerinden River, Rain, Liberty ve Summer gibi isimlere sahip olan bu ünlü oyuncu ailesinin mensubu olduğu Children of God isimli gruptan ayrıldıktan sonra yeniden doğuş ve yeni bir başlangıç anlamına gelen Phoenix’te karar kılmışlar. Doğduğunda ona verilen isim ise Joaquin Bottom imiş.

21. Olivia Cockburn (Olivia Wilde)

Gerçek isimleri
Kaynak: Robin Marchant/Getty Images

Geldik güzeller güzeli Olivia Wilde’a. Yoksa Olivia Cockburn’mü desek? House MD dizisinin Thirteen’i Olivia, İngiltere’nin önemli ailelerinden Cockburn olarak dünyaya gelmiş. Ünlü birçok gazete ve siyasetçinin çıktığı ailesine zarar verebileceğini düşünerek Wilde soy ismini almış.

20. Katheryn Hudson (Katy Perry)

Gerçek isimleri
Kaynak: Gregg DeGuire/WireImage

Kate Hudson isminde ünlü bir isim daha var evet! Önceleri gospel müzikler yapan Kate, başarısız bir kaç denemenin ardından Los Angeles’a taşınmış ve burada da denemelerine devam etmiş. Hollywood’un ünlü isimlerinden biri olan Kate Hudson ile isim karmaşasına bir son vermek için annesinin ikinci ismi olan Perry’i tercih ederek Katy Perry olmuş.

19. Amanda Lee Rogers (Portia de Rossi)

Gerçek isimleri
Kaynak: Jason LaVeris/FilmMagic

Bir komedi dizisi olan Arrested Development sayesinde kendisiyle tanıştığımız ve ünlü şovmen Ellen DeGeneres ile evli olan Amanda Lee Rogers 14 yaşında evlat olarak alındıktan sonra Portia de Rossi ismini almış. Shakespeare’in The Merchant of Venice (Venedik Taciri) oyunundaki zengin bir mirasçı kadın olan Portia’dan esinlenerek bu ismi almış kendileri.

18. Elizabeth Grant (Lana Del Rey)

Kaynak: Christopher Polk/Getty Images

Durumu aynı Katy Perry gibi olan ünlü şarkıcı Lana Del Rey kolej yıllarındaki başarısız girişimleri sonrası bu ismi almış. Fordham University’de Lizzy Grant ismiyle bir E.P. kayda alan Elizabeth, kendisi için yeni bir başlangıç ifade eden Lena Del Rey ile günümüzde fırtına gibi esiyor ve her parçası dillere dolanıyor.

17. Courtney Harrison (Courtney Love)

Gerçek isimleri
Kaynak: S. Alemdar/Getty Images

Amerikan alternatif rock grubu Hole‘un ünlü gitaristi Courtney Love’un gerçek isminin Courtney Harrison olduğunu biliyor muydunuz? Rodriguez ve Menely’nin ardından Alaska’ya son albümünün kayıtlarını yapmak için gittiği sırada Harrison soy isminde karar kılan Courtney’in 29’lar kulübünün bir üyesi olan Kurt Cobain’den de bir çocuğu bulunuyor.

16. Aubrey Graham (Drake)

Gerçek isimleri
Kaynak: Rick Kern/WireImage

Drake denildiğinde aklınıza ilk olarak Hotline Bling klibindeki dans ettiği sahneler aklına gelen müthiş insanlar burada mı? 2015 yılında (2016’ya girince 2015’ten böyle bahsetmek biraz garip oldu ama) yayınlanan bu klipte yaptığı dans ile tam anlamıyla billur oğlanına çevrilen Drake’in gerçek adının Aubrey Graham olduğunu ve 2001 yılından beri yayınlanan Degrassi: The Next Generation dizisinde Jimmy Brooks rolüyle 2009 yılına kadar oynadığını biliyor muydunuz? 2009 yılında ayrıldığı diziden sonra ikinci ismi kullanmayı tercih eden ünlü rapçinin tam adı Aubrey Drake Graham!

15. Amethyst Kelly (Iggy Azalea)

Gerçek isimleri
Kaynak: Justin Lloyd/Getty Images

16 yaşında atıldığı Rap Müzik sektöründe önceleri Aussie nickname’i ile ardından sahne aldığı Miami, Houston ve Atlanta’da ise sahne ismi olarak kullandığı Iggy Azalea’nın gerçek isminin Amethyst Kelly olması peki? Garip bir ayrıntı da Iggy’nin köpeğinin adı, Azalea’nın ise büyüdüğü sokak olduğu konusu. Bu ünlüler gerçek isimleri ile gerçekten şaşırtmaya devam ediyor!

14. Peter Hernandez (Bruno Mars)

Kaynak: Kevin Mazur/WireImage

Pop müziğin son yıllarda yetiştirdiği en önemli isimlerden biri olan Bruno Mars’ın gerçek isminin Peter Hernandez olduğunu biliyor muydunuz? Peter’a babasının küçükken ona taktığı bir isim olan Bruno’nun da bir Amerikan Güreşçisinin adı olduğu ve Mars’ın da onu dinleyenlerin “O dünyalı değil, kesin Mars’lı” demesinden kaynaklanıyormuş.

13. Caryn Johnson (Whoopi Goldberg)

Gerçek isimleri
Kaynak: Steve Zak Photography/Getty Images

Ünlü komedyen Whoopi’nin ismi de gerçek isimlerden biri değil ne yazık ki. Tiyatro arkadaşlarının gazıyla aldığı bir nickname’den ibaret! Whoopi Cushion olarak bir dönem devam eden hayatını ailesinin de ismi olan Goldberg’i tercih ederek Whoopi Goldberg ismini almış.

12. Audrey Perry (Faith Hill)

Kaynak: Kevin Mazur/Getty Images

19 yaşında atıldığı okulundan sonra hayallerini gerçekleştirmek ve büyük bir Country müzik sanatçısı olmak için geldiği Nashville’de o küçük bir Audrey Perry idi. Daniel Hill ile evlendikten sonra bu soyismi alan Audrey, birçok sanatçı gibi ikinci ismini sahne adı olarak kullanmış ve Faith Hill ortaya çıkmış. “Bu da kim?” diye içinden geçirenler için Pearl Harbor gibi ünlü filmlerin müziğini yapan çok ünlü bir müzisyen diyebiliriz.

11. Neta-Lee Hershlag (Natalie Portman)

Gerçek isimleri
Kaynak: Michael Tran/Getty Images

Ünlülerin gerçek isimleri konusu iyice karışmaya başladı değil mi? Hele ki boş bir filmde rol almayan, oynadığı her filmin bir fenomen haline geldiği Natalie Portman, Kudüs doğumlu ve çocukluk yıllarındaki ismi Neta-Lee Hershlag imiş. Ailesinin o 3 yaşındayken taşındığı Amerika’da ismini Natalie yapan ünlü oyuncu anaannesinin ikinci ismi olan Portman’ı da soy ismini almış.

10. Mark Vincent (Vin Diesel)

Gerçek isimleri
Kaynak: Jim Spellman/WireImage

Henüz 17 yaşında New York’ta bir gece kulübünde fedailik yapan Mark Vincent’ın çalışma arkadaşları tarafından ona Vin Diesel ismini ona takmalarıyla her şey başlamış. Vin, Vincent’ın kısa versiyonu iken Diesel kelimesi ise bitmek bilmeyen enerjisinden kaynaklandığı bulabildiğimiz bilgiler arasında yer alıyor. Hele ki ikiz kardeşini görmeniz lazım.

Ilyena Mironov (Helen Mirren)

Gerçek isimleri
Kaynak: Dave J Hogan/Getty Images

Aslen Londra’lı olan ancak babasının rus kökenli olmasından ve bunun yaşadığı dönemde kötü bir imaj yaratmasından dolayı ailesinin ismi olan Mirren’ı soyisim olarak alan ve ismini de Ilyena’ya alternatif olarak aklına gelen isim olduğu için tercih edip Helen’ı bulan ünlü oyuncu The Queen ile Yılın En iyi Başrol Kadın Oyuncusu Oscar ödülünü de almış ve Woman in Gold filmi ile de belki de ailesinin yaşadığı dramı işlemek için bir fırsat bulmuştu.

9. Eric Bishop (Jamie Foxx)

Gerçek isimleri
Kaynak: Michael Tran/FilmMagic

2004 yapımı Ray filmi ile En iyi Başrol Erkek Oyuncusu Oscar ödülünü alan Jamie Foxx’un gerçek ismi Eric Bishop’tır. “Peki Jamie Foxx ne alaka?” diye aklına takılanlar var ise; Jamie onun komedyenlik yaptığı sıralarda sahne adının olduğu, Foxx’un da ünlü komedyen Redd Foxx’u anmak ve bir kez daha ölümsüz kılmak için seçtiğini biliyor muydunuz?

8. Michael John Douglas (Michael Keaton)

Kaynak: Isaiah Trickey/Getty Images

Birdman filmi En iyi Başrol Erkek Oyuncusu Oscar ödülüne aday olarak gösterilen ünlü oyuncunun gerçek isminin Michael John Douglas olduğunu biliyor muydunuz? Los Angeles’a geldikten sonra ünlü oyuncu Michael Douglas ile karıştırılacağını ve bu anlamsız karmaşaya bir son vermek istediği için 20. yüzyıl vodvillerinden Buster Keaton’ın soy ismini alarak noktayı koymuş.

7. Brian Warner (Marilyn Manson)

Kaynak: Marc Piasecki/Getty Images

Bir dönem gençliğinin “abi omurgalarını aldırmış” dedikodularıyla hayatını kaydıran ünlü şarkıcı Marilyn Manson, normal bir Hristiyan ailede büyümüş ve normal bir Hristiyan okulunda eğitimini tamamlamış. Sahne alma vakti geldiğinde kendine bir sahne ismi arayan Brian Warner, 80’lerin ünlü isimleri Marilyn Monroe ve Charles Manson’ı kombine edip Marilyn Manson ismini bulmuş. Pek de iyi etmiş. Fakat omurgaları? Neyse…

6. Eileen Edwards (Shania Twain)

Kaynak: Suzi Pratt/FilmMagic

Ünlü Prodüktör Shania Twain’in ailesi o henüz 2 yaşındayken boşanmış ve 10 yaşına kadar üvey babasından şiddet görmüş. Soyunun bir kızılderili ailesi olan Ojibwe tarafından evlat edinmiş ve hayatına yeni bir başlangıç yapmış. Herhangi bir anlamı olmayan ancak az önce de bahsettiğimiz gibi kötü giden hayatına bir nokta koyup Eileen Edwards ismini öldürüp Shaina Twain ile hayatına devam etmiş.

5. Reginald Dwight (Elton John)

Gerçek isimleri
Kaynak: Carlos Alvarez/Getty Images

Söz konusu ünlülerin gerçek isimleri olunca Elton John’dan bahsetmemek olmazdı. 15 yaşındayken Reginald Dwight ismiyle adını duyuran popüler piyanist, Bluesology isimli grubunun yakaladığı şöhret sayesinde ünlü bestekar Bernie Taupin ile ilk defa sahne aldığında ise heyecandan kalbi duracak gibi olmuş. İlerleyen dönemlerde Elton John ismini sahiplenen Reginald, bu ismi grup arkadaşı Elton Dean ve bir Blues back vokali olan Long John Baldry’de alarak Elton John ismini oluşturmuş.

4. Adam Wiles (Calvin Harris)

Kaynak: Alo Ceballos/Getty Images

Top 40 içerisinde çok uzunca bir süre kalan İskoçyalı ünlü DJ Calvin Harris’in gerçek isminin Adam Wiles olduğunu biliyor muydunuz? Tüm ünlü isimlerde olduğu gibi kendisine bir sahne ismi arayan Adam, sonunda Calvin Harris’te karar kılmış ancak sevgilisi Taylor Swift hala onu “Adam” olarak çağırıyormuş. Kaynak

3. Enrique Martin Morales (Ricky Martin)

Kaynak: Jason LaVeris/FilmMagic

Latin müzik dünyasının ünlü isimlerinden Ricky Martin’in gerçek ismini Enrique Martin Morales olması peki? Ünlü şarkıcı dahil olduğu Menudo isimli grup ile gittiği bir turne sonrasında ismini değiştirmek istediğini babasına iletmiş. Babası da isminin kısa hali olan Ricky’i ve babasının ikinci ismi olan Martin’i alarak Ricky Martin efsanesinin doğmasında ilk adımı atmışlar.

2. Christopher Breaux (Frank Ocean)

Gerçek isimleri
Kaynak: Gary Gershoff/WireImage

New Orleans’lı söz yazarı, şarkıcı ve prodüktör olan ve sahne ismiyle Frank Ocean’ın gerçek ismi Christopher Breaux’muş. Christopher’ın bu ismi tercih etmesindeki en önemli sebebin ise 1960 yapımı Ocean’s Eleven filminden esinlendiği Frank Sinatra ve bu filmin adıymış. Pek severmiş bu filmi!

1. Tara Patrick (Carmen Electra)

Kaynak: Michael Tran/Getty Images

Aklı ermeye başladığı andan itibaren meşhur olmayı kafasına takmış bir kişi ile ünlülerin gerçek isimleri listesine son veriyoruz. Karşınızda Carmen Elektra! 19 yaşında tanıştığı Prince ile Tara Patrick ismini rafa kaldırıp Carmen Elektra ismini alan ünlü şarkıcı da ismini bilmediğimiz ünlüler kervanına katılmış oldu.

Ünlüler ve gerçek isimleri konusunda ne düşünüyorsun? Kaç tanesini daha önceden biliyordun? Yorum yazarsan çok mutlu oluruz 🙂

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir