Hans Zimmer ile Film Müziği Nasıl Yapılır Öğrenin

1226

Usta besteci Hans Zimmer, film müziği nasıl yapılır sorusuna açtığı online kurs ile cevap veriyor. Bu konuya merakınız var ise kaçırmamanızı öneririz.

Hans Zimmer, Buggles grubuyla çıkardığı 45’lik olan Video Killed the Radio Star parçasıyla ilk başarısını elde eden günümüzün ünlü Süper Kahraman film müziklerini yapan bestecisidir. Video Killed the Radio Star ile MTV’nin yayına geçtiği gün çaldığı ilk video klip olarak da ayrıca ünlenmiş ve besteciye de daha sonra açılacak olan büyük kapıyı sonuna kadar aralamıştı.

- Reklamlar -

Daha sonra besteci Stanley Myers ile birlikte film müzikleri dünyasına girip esas başarılarını da bu dalda elde etti. Film müzikleriyle ilgili kariyerinde; 7 Oscar adaylığı (1 kez Aslan Kral filmiyle kazandı), 4 Grammy adaylığı (1 kez Crimson Tide filmiyle kazandı) ve 7 kere de Altın Küre adaylığı (2 kez Aslan Kral ve Gladyatör filmleriyle kazandı) elde etmişti.

Usta besteci şimdi ise deneyimlerini aktarabileceği bir mecraya geçmiş. Masterclass’ta vereceği dersler ile “Nasıl film müziği yapılır?” ve “Film müzikleri yapılırken nelere dikkat edilmesi gerekir?” sorularını cevaplandıracak.

Müziğin kendisini ifade etme şekli olduğundan bahseden Hans Zimmer, “Film müzikleri cesur olan herkes tarafından yapılabilir” diyor. İhtiyacınız olan tek şey ise bir bilgisayar, belki de mobil bir telefon!

30’dan fazla ders videosu ve Hans Zimmer‘in vereceği ödevler ile muhteşem bir deneyim yaşayabilirsiniz. Hem de yapacağınız film müziklerini ona göndererek incelemesini ve yorum yapmasını sağlayabilirsiniz.

Tam bir amme hizmeti olan bu fırsatı kaçırmamanızı dileriz.

Hans Zimmer’in Film Müziği Yapımı Tanıtım Videosu

Önceki İçerikFantastic Beasts and Where to Find Them Spoilersız Film İncelemesi
Sonraki İçerikMortal Kombat Filmi Yönetmenini Buldu
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)