Fantastic Beasts and Where to Find Them Spoilersız Film İncelemesi

833

Fantastic Beasts serisinin ilk filmiyle büyüye olan özlemimizi ve beyaz perdede Pottermore dünyasına 5 yıllık bir ara verdikten sonra gidermiş olduk. Harry Potter serisine kitaplarla dahil olan kitleden olduğum için serinin filmleriyle hiç içli dışlı olamadım. Beğenmemek için hep bir bahanem oldu. Bu bahanelerden en büyüğü aynı ruhun filmlerde bulunmamasıydı. Bu filmde de aynı olur dedim. Ancak yanıldım.

Fantastic Beasts and Where to Find Them Spoilersız Film İncelemesi

- Reklamlar -

Uyarlama olmamasından mı yoksa benim mi beklentimin düşüklüğünden kaynaklı bilmiyorum ama ben bu filminden yüzümde gülümsemeyle çıktım. Bol bol ekmeğini yiyelim fanlar çığlık çığlığa “Gönderme!” diye bağırsınlar gibi bir kaygısı yoktu filmin. Hatta ilk fragmanından beri aklımızda olan Doctor Who‘yu andıran tema HP temasından daha boldu. Yalnızca gerekli sahnelerde aşina olduğumuz isimleri duyduk. Kısaca evet. Bunun yeni bir serinin başlangıcı olduğunu gayet hissediyoruz. Diğer taraftan en merak ettiğim sorulardan birini pozitif anlamda yanıtladı. Fantastic Beast and Where to Find Them, Harry Potter serisine yeni bir kitle kazandırabilir. Ekran kararır kararmaz eve koşup Felsefe Taşı’nı tekrar okumak istedim. Seriye hakim olmayanların da keyif alacağı ve merak edeceği bir yapım olmuş.

Oyunculuk Dan Fogler başta olmak üzere oldukça tatmin ediciydi. Öncesinde Fogler’ın bir yapımını izlememiştim. O yüzden Jacob Kowalski karakteri filmin en tatlı sürprizlerinden biri oldu benim için. Eddie Redmayne ise bu denli büyük bir markanın yeni serisini sırtlanabilecek bir oyuncu olduğunu hatırlatarak içimize bir su serpti. E castın geri kalanı da ne eksik ne fazla bir iş çıkarınca gözümüzü tırmalayan bir sahne izlemedik. Özellikle Ezra Miller‘ın eksik veya fazla oynaması durumunda fazla sinir bozacak bazı sahnelerin altından kolayca kalktığını görmek mutlu etti.

Filmin temposu sizi tam yormaya başladığında yavaşlıyor ve nabzınıza göre harekete geçiyor. Aksiyonu ise yine benim gibi beklentiniz düşükse oldukça tatmin edici. Toparlarsak bu yıl malesef izlediğimiz kötü işlerin aksine yapmak istediğini yerine getiren filmlerin arasına, yani Deadpool ve Doctor Strange‘in yanına gururla oturabilir bence Fantastic Beasts and Where to Find Them.

Fantastic Beasts and Where to Find Them Fragman

Fantastic Beasts and Where to Find Them Film İncelemesi

Müzik - 6
Görsellik - 8
Oyuncu Performansları - 9
Yönetmen - 7
Senaryo - 8

7.6

Çok iyi

Beyaz perdede Pottermore dünyasına 5 yıllık bir ara verdikten sonra Fantastic Beast serisinin ilk filmiyle büyüye olan özlemimizi giderdik.

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikJohn Wick 2’den Atarlı Giderli Görsel Geldi
Sonraki İçerikHans Zimmer ile Film Müziği Nasıl Yapılır Öğrenin