Her gördüğümüzde sahip olmak istediğimiz 11 film objesi

1
1087

İzlediğimiz birçok filmde yer alan objeleri istiyor ve sahip olmak istiyoruz. (Hiç inkar etme!) Gördüğümüzde “Abi bu benim olmalı ya!” ya da “Keşke böyle bir şeye sahip olsaydım” diye içten içe söylüyorsundur. Sahip olamamış olmamızın nedeni ya çok teknolojik ve pahalı olması ya da eşsiz bir obje olmasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Ama bu bizim “Benim olsa keşke!” düşüncesini kesinlikle baltalamıyor tabii ki. Bazıları yeni bazıları da epey eski olan bu objeleri gördüğünde bakalım sen neler isteyeceksin!

back-to-the-future-hoverboard- film objesi

İşte her gördüğümüzde sahip olmak istediğimiz 11 film objesi

1- Paranormal Activity: The Marked Ones – Simon’u delirtmece

Dürüst olmak gerekirse Paranormal Activity: The Marked Ones filmindeki bu objeyi uzun bir süre ben de çok istemiştim. 80’lere ait bir obje olduğunu düşündüğüm bu şey ile arkadaşlarımı deli edebilirdim kim bilir? Filmdeki gibi doğa üstü bir hal almazdı belki ama denemeye değerdi be!

2- Rocky IV – Paulie’nin Robotu

Efsanevi Rocky serisinin 4. filminde Rocky’nin Paulie için aldığı özel robot listemizde ikinci sıradaki yerini aldı. Böyle bir şeye sahip olup kanepeden kalkmayacaksın. “Oğlum getir.“, “Temizle bakalım” oh mis vallahi. Her ne kadar korkutucu sesine rağmen böyle tatlış bir robota sahip olmak istedim doğrusu.

3- Caddyshack – Al Czervik’nin Golf Çantası

Bir Komedi ve Spor filmi olan Caddyshack’i (Büyük Şamata) izlemeyen yoktur umarım. 1980 yapımı olan Büyük Şamata filminde Rodney Dangerfield’ın canlandırdığı Al Czernik’in golf sahasına getirdiği çantası her ne kadar bu sporla uğraşmıyor olsam bile böyle bir şeye sahip olmayı kesinlikle isterdim.

4- Evde Tek Başına 2 – Talkboy

Öncelikle bunu gördüğünde aklına direkt Sony Walkman gelenler bir parmak kaldırabilir mi? Küçük kardeşleri kandırmalık müthiş bir cihaz olan Talkboy’a sahip olmak için küçükken sahip olduğum (Bir poşet bilye ve topaç) her şeyi verebilirdim. Olamadım tabii ki ama bu denk gelirsem almayacağım anlamına gelmiyor!

5- Ayı Ted – Ted

Ayı Ted filmini ilk defa izleyen herkesin aklına gelen “Abi şöyle bir ayıya sahip olsam var ya nerelere giderdik, neler yapardık ya!” gelmiştir. Belki yalnızlığımızdan belki de böyle bir arkadaşa bir türlü sahip olamadığımızdan bilmiyorum ama Ted gibi bir şeyim olsaydı yaşadığım sıkıcı ve rutin hayata getirebilirdi diye düşünüyorum. Ne kadar neşeli ve komik bir insan da olsam iç dünyam epey sıkıcıdır benim. Zaman zaman evlilik hayatımı da etkileyen bu sıkıcılığa belki de Ted ile renk katabilirdim. “Şunu yapalım mı?” diye sorsa hemen yapardım belki de kafam karıştı şimdi 🙂

6- Space Jam – Basketbol

90’ların basketbol ilahlarından Michael Jordan ile şenlenen Space Jam, Monster Dunk’ın nasıl bir şey olduğunu ta o yıllardan bizlere öğretmişti. Bir çoğumuzun “Keşke ben de böyle oynayabilsem.”, “Bi’ zıplasam ve herkesin üzerinden uçsam” dediği günler dün gibi aklımızda değil mi? İlk filmi 1996 yılında vizyona giren Space Jam’in ikincisinin çıkacağı yönünde birçok yerde haberler mevcut ancak net bir tarih yok. Yirminci sene-i devriyesinde çıkaracaklarını düşündüğüm film için “2016’da vizyona girerer abicim” diyor ve devam ediyorum.

7- Geleceğe Dönüş II – Hoverboard

Sıra geldi şüphesiz 7’den 70’e herkesin rüyasını süsleyen Hoverboard’a. (Uçan Kaykay) Gördüğümüz ilk andan beri üzerinden 26 yıl geçmiş olmasına rağmen hala rüyalarımın baş rolünde bu kaykay. Birçok prototipi ve videosunu gördüğümüz Hoverboard için her geçen sene biraz daha heyecanımız artıyor. Şuna bakar mısın ya!

hendo-hoverboard

Ağzımızın suyu akıyor resmen! Yıl 2015 oldu ama hala şunun hayalini kurabiliyor isek Robert Zemeckis‘in hayal dünyasına da bir saygı duruşunda bulunmamız gerekiyor dostlar.

8- Lego Filmi – İki katlı kanepe

https://youtu.be/ubgzuwB_OPQ

Kim ne derse desin iki katlı kanepe son yıllarda en çok istediğim şeylerden biri! Belki de evlendiğim ve küçük bir evde oturduğum içindir bilmiyorum ama deli gibi istiyorum bunu! Misafir geldiğinde çocukları salla yukarı gitsin ya. Du’ bakalım belki ilerleyen yıllarda ülkemizde de görebiliriz böyle şeyleri. (IKEA’dan bekliyorum özellikle)

9- Big (Büyük) – Dev Piyano

Tom Hanks’in Big (Büyük) filmini izleyenler hemen hatırladı ve “Eveeeeet” diye içinden geçirdi biliyorum! Şu eğlenceye bakar mısın! Evin içinde olmasına imkan olmayacağı için AVM’lerde kesinlikle olmasını düşündüğüm bir şey bu. Sesimizi duyan olur umarım.

10- The Iron Giant (Demir Dev)

1999 yapımı olan The Iron Giant filmini izlememiş olanların “Bu ne ya!” diyebileceği ama izleyenlerin kesinlikle bana katılacağı bir ana geldik şimdi. İzlemeyenler için şöyle bir yorumuk var: Wall-E filmine aşık olduğunuzu düşünüyorum. Doğru değil mi? İşte The Iron Giant’a Wall-E’den 5, belki de 10 kat daha fazla aşık olacağınıza eminim. Keşke benim de böyle bir robotum olsa 🙁

11- Jumanji – Jumanji Board

https://youtu.be/FDKUldPnS_k

2014 yılında kaybettiğimiz ve kahrolduğumuz Robin Williams’ın efsanevi filmlerinden biri olan ve çocukluğumuza damga vurmuş olan filmi Jumanji’ye geldi sıra. Jumanji oyununa sahip olmayı düşünmeyen ya da aklının ucundan geçirmeyen yoktur aramızda değil mi? Gerçi sahip olsak saçma sapan şeyler gelir bizi bulur, burnumuz pislikten çıkmazdı eminim. Ama olsundu istiyordum. Belki torunlarımın ya da onların torunlarının olur ne dersin?