Humans Dizisini İnceledik

2182

Humans dizi incelemesi ile karşınızdayım. Öncelikle size bir sorum var: Var olan dünyamızın yerine akıllı cihazlardan çok robotlara yatırım yapılan paralel bir dünya düşünebilir misiniz?

Düşündüyseniz bu hayalinize uygun mükemmel bir diziyi AMC ekranlara taşıdı. İsveç yapımı Real Humans dizisinden İngiliz-Amerikan ortak yapımı olarak uyarlandı. Henüz 1. sezonu biten dizi izleyicilerden tam not aldı.

- Reklamlar -

Robot denilince akıllara mekanik sesler ve hareketler sergileyen bir makine geliyor olabilir fakat bu dizide hem robot gibi hemde insandan farkı olmayan, bunun için eğitim almış oyuncular bulunuyor. Evet bu dizide ki bütün robot oyuncular bu rol öncesi eğitim alıyor. Nasıl ki The Walking Dead’in zombi okulu varsa Humans’ın da robot okulu var.

Dizide ki adıyla ‘sentetik’ olan bu robotlar insan görünümünde olup insan kontrolünde olan modern köleler.

Ama bir de bunların içinde en az insan kadar özgür olmak için savaşan, sentetik olmanın insan olmaktan farkı olmadığını dünyaya duyurmak isteyen bir grubumuz var. Bu grup yaratıcısı tarafından diğerlerinden farklı yaratılmış gerçekten bilinci olan, duyguların hepsini yaşayabilen, düşünebilen hatta insandan daha zeki olmasının yanında daha merhametli daha sevgi dolu sentetikler, sentetiklerimiz.

Humans Dizi Konusu

David Elster tarafından yaratılan sentetikler artık insanların evinde yardımcı, iş yerlerinde çalışan işçi ve hatta fuhuş sektöründe ki sex objesi olarak herkesin hayatının birer parçasıdırlar. David Elster’in hepsinden farklı olarak yarattığı bir sentetik grubu var. Leo, Mia, Niska, Max ve Fred dizimizde bir birine hiç benzemeyen karakterler. Bu zeki yaratıkları istemeyen birileri elbette olacak. Herkesten gizli bir şekilde hayatta kalmaya çalışıyorlar ve bir gün Mia karakteri sentetik haydutları tarafından kaçırılıyor ardından bir aileye sıfır bir cihazmış gibi satılıyor. Diğer sentetiklerimiz hem Mia’yı arayıp hem de onları yok etmek isteyen devlet yetkililerinden kaçmaya çalışıyor. Kendilerine özgür bir hayat arayan karakterlerimiz ister istemez Mia’yı satın alan aileyi de olayların içine sokmuş oluyor.

Humans Dizi Karakterleri

Leo (Colin Morgan)

Merlin dizisi ile akıllarda kaldı ve bu dizide de oyunculuk performansını iyiden iyiye arttırdı. Leo, yarı insan yarı sentetik ve bu onu en sırada dışı karakterimiz yapıyor. David Elster’in oğlu ve diğer sentetikler onun için yaratıldı. Mia’yı annesi gibi görüyor ve aralarındaki bağ çok sıkı, bu yüzden onu bulmak için yapamayacağı şey yok.

Mia (Gemma Chan)

İlk yaratılan sentetik. 14 yaşında ve diğerlerinden daha zeki daha fazla tecrübeye sahip. Anne şefkati onun karakterinin bir parçası gibi. Kaçırılıp satılmadan önce başka bir sentetiğin hafızası ona yüklendi ve kendini tekrar ortaya çıkarmaya çalışıyor.

Niska (Emily Berrington)

Fazlasıyla asi, fazlasıyla insanlardan nefret eden bir karakter. Mia bulunana kadar Leo ona ne yazık ki sentetiklerden oluşan bir genel evde saklanma görevi verdi. Dikkat çekmemesi için orası ona en uygun yer. İnsanların onları dışlamasından dolayı içinde en büyük isyanı barındıran karakter.

Max (Ivanno Jeremiah)

Aralarında en saf, en duygusal olan karakter. Leo’ya kardeş olması için yaratıldı. O kadar sevgi dolu ki bir insan tarafından yaratılmasına rağmen kardeşlerinin zor günlerinde tanrıya dua ediyor.

Fred (Sope Dirisu)

Bir takımda nasıl ki bir kişi takımın beyni olur bir diğeri güç gerektiren işler yapar. Fred’de hem beyin hem de güç olabiliyor. Yaşadıkları zor şartlara rağmen pes etmiyor gerçekten direnebiliyor. Ama ne yazık ki en kötü şeyler de bu arkadaşın başına gelebiliyor.

Oyuncuları ile izleyicinin sempatisini kazanmış olan dizi sağlam izlenme sayısıyla 1. Sezonu daha bitmeden 2.sezon için onay almıştı. İlk bölümüne 15 Haziran 2015 de başlayan dizi 8 bölüm sürmüştü. 2.sezonuna da 15 Haziran 2016 tarihinde başlayacak gibi gözüküyor. Resmi bir açıklama olmadığını bildirmek isteriz.

Önceki İçerikEverybody Wants Some Filminin Yeni Fragmanı Geldi
Sonraki İçerikVoltron: Legendary Defender Fragmanı Yayınlandı