J.J. Abrams: Half Life ve Portal Filmleri İçin Çalışıyoruz

770

J.J. Abrams, 2013 yılında Gabe Newell ile birlikte katıldıkları DICE Summit’te Bad Robot ve Valve’in iş ortaklığını duyurmuştu. Bunun yeni bir oyunun geliştirilmesinden çok Half Life ve Portal oyunlarının beyaz perdeye uyarlanması ile ilgili olduğunu belirtmişlerdi.

Bu tarihten itibaren irili ufaklı bir takım gelişmeler olmuştu ancak görünen o ki Gordon Freeman (Half Life) ve Chell’in (Portal) hikayelerinin anlatılacağı bu filmlerin şu an için senaryolarında tıkanmalar yaşanıyormuş. J.J. Abrams bunun çok küçük problemler olduğunu ve çalışmalarının devam ettiğini IGN‘ye verdiği röportajda dile getirmiş.

- Reklamlar -

J. J. Abrams: Half Life ve Portal Filmleri İçin Çalışıyoruz

J. J. Abrams Röportajından Alıntı

Verdiği bu röportajda; “Henüz tam anlamıyla hazır değiller ama çalışmalarımız devam ediyor. Birbirinden farklı 2 filmin senaryoları üzerinde çalışıyoruz. Senaristlerimiz bu konu üzerinde çalışıyor. Ancak şu an için heyecan verici bir gelişme yok.” cümlelerini sarf etmiş.

En azından üzerinde çalışılıyor olması bile biz oyun severler için heyecan verici Sayın Abrams…

Son olarak adını 10 Cloverfield Lane filmiyle karşımıza çıkan J.J. Abrams, Half Life ve Portal filmlerinin aksine Mission: Impossible 6 ve Star Trek Beyond büyük filmlerin de yapımcılığını üstlenecek.

Half Life; Valve Software tarafından geliştirilen ve Sierra Studios tarafından 19 Kasım 1998’de Microsoft Windows işletim sistemi için dağıtılmaya başlanan, birinci şahıs nişancı türünde bir aksiyon oyunu. Oyun 2001 yılında Gearbox Software tarafından PlayStation 2 için uyarlanarak 14 Kasım 2001’de piyasaya sürülmüştü. Ocak 2013 tarihinde ise Mac OS X ve Linux işletim sistemlerine uyarlanmıştı. Half-Life serisinin ilk oyunu olma özelliğine sahiptir. Half-Life oyununda oyuncu, Dr. Gordon Freeman adlı yeni mezun bir kuramsal fizikçiyi canlandırmaktadır. Oyun, yanlış giden bir deneyin ardından Dr. Freeman’ın içinde bulunduğu Black Mesa’dan kaçışını konu almaktadır. 

Portal oyunu ise; Valve Corporation tarafından geliştirilerek, Orange Box’ın bir parçası olarak 9 Ekim 2007’de Microsoft Windows ve Xbox 360, daha sonra 11 Aralık 2007’de PlayStation 3 için dağıtılan bir First Person Shooter bilim-kurgu, macera, bulmaca oyunu. Portal’da oyuncu Chell isimli bir karakteri yöneterek, karşılaştığı bulmacaları Portal silahından yararlanarak geçmek zorundadır. Bu silah, oyuncunun içinden geçerek diğer tarafa ulaşabileceği sadece iki geçit açabilme özelliğini içermektedir. Bunun yardımı ile oyuncu, açtığı birinci geçidin içinden geçerek ikincinin içinden çıkabilmektedir. Ayrıca aygıt ile çevrede genel olarak bulmacaların çözümü için bulunan nesnelerde taşınabilmektedir.

Önceki İçerikJohn Goodman da Patriots Day Kadrosuna Katıldı
Sonraki İçerikStorks Fragmanı 2016 Kids Choice Ödülleri İçin Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)