John Goodman da Patriots Day kadrosuna katıldı

0
378

John Goodman, CBS Films ve Lionsgate’ın yaptığı duyuru ile Patriots Day filminin kadrosuna katılan oyunculardan bir tanesi oldu.

John Goodman
Fotoğraf: Gramercy Pictures (1998)

John Goodman’ın Patriots Day filmindeki rolü ne olacak?

Son olarak 10 Cloverfield Lane filminde rol alan Goodman, kadrosunda Mark Wahlberg (The Departed, Lone Survivor) ve Oscar Ödüllü J.K. Simmons’ın (Whiplash, Kung Fu Panda 3) da yer aldığı Patriots Day filminde Komiser Ed Davis rolüyle karşımıza çıkacak.

Peter Berg’in (Deepwater Horizon, Lone Survivor) yönetmenliğini yaptığı ve Scott Stuber, Mark Wahlberg, Hutch Parker, Dylan Clark, Stephen Levinson ve Michael Radutzky’nin yapımcılıklarını yaptığı filmin konusu ise;

Boston Maratonu bombalı saldırısı, ABD’nin Boston kentinde her yıl düzenlenen bir maraton koşusunun bitim noktasında, 15 Nisan 2013 tarihinde yerel saatler 14.49’u gösterirken gerçekleşen, 3 kişinin ölümü ve 200’den fazla kişinin yaralanması ile sonuçlanan bombalı bir saldırıdır. Zanlıları takibe alan polis görevlileriyle zanlılar arasında gerçekleşen ve sabahın erken saatlerine kadar süren bir silahlı bir çatışma sonucu Çeçen asıllı Tamerlan Tsarnaev ağır yaralı olarak ele geçirilmiş ve kısa bir süre sonra hastanede ölmüştür. Kardeşi Cevher Tsarnaev ise çatışma sırasında kaçarak bir süre izini kaybettirmiş ama Boston’un banliyölerinden biri olan Watertown semtinde gece geç saatlare kadar süren bir insan avı sonucu yaralı olarak ele geçirilmiştir. Bu insan avı sırasında 19 Nisan 2013 günü boyunca Boston ve civarı bölgelerde toplu taşımacılık araçları, iş yerleri, okullar ve üniversiteler de dahil olmak üzere birçok kuruluş kapatılmış ve şehirde oturan insanlardan evden dışarı çıkmamaları ve kapılarını kilitli tutmaları istenmiştir.

Watertown semtinde 19 Nisan tarihinde her yıl yas ilan edilip bu kara gün anılmaktadır.

Çekimleri bu sonbahar Boston’da yapılmaya başlanacak olan Patriots Day filmini heyecanla bekliyoruz.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.