Keskin Nişancı / American Sniper Vizyona Girdi

1760

Keskin Nişancı, isabetli atışları ve cesareti sebebiyle birliği tarafından “Efsane” lakabı verilen Christopher Scott Kyle, arkadaşlarını korumak için görevlendirildiği Irak savaşı sırasında başından geçenlerin anlatıldığı gerçek bir hikayedir.

Keskin Nişancı / American Sniper Vizyona Girdi

- Reklamlar -

Oscar Ödüllü ünlü yönetmen Clint Eastwood’un yönetmenliğini yaptığı Keskin Nişancı filminin başrollerinde Bradley Cooper, Sienna Miller ve Kyle Gallner yer almaktadır.

Bradley Cooper’ın Christopher Scott Kyle’a fiziken benzemek için büyük bir özveriyle kilo verip, body çalışmış ve sakallarını uzatmış.

Filmle ilgili ilginç bilgiler

  • Bradley Cooper, bu film için düşünülen ve görüşülen 10. aktörmüş
  • Gerçekte Chris Kyle’ın en uzun mesafeli ve isabetli atışı 1.920 metreymiş. (Oha)
  • Bradley Cooper’a teklif geldiğinde Chris Patt ile görüşmelerinin daha iyi olacağını, bu role en iyi onun uyum sağlayacağını söylemiş ama Clint Eastwood Cooper’a ikna edebilmiş.
  • Bradley Cooper, Keskin Nişancı filmi için günde 8.000 kalori harcayarak toplamda 18 Kg (40 pound) vermiş. Büyük emek sarf ederek Chris Kyle’a benzemeye çalışan Cooper’a Sniper’ın kullanımı konusunda Kevin Lacz yardım etmiş.
  • Film Ocak ayında Amerika’da vizyona girdiği hafta 105 milyon dolar ile kırılması güç bir rekoru ele geçirmiş (Ocak ayı rekoru)

Amerika’nın belirli aralıklarla bu ve buna benzer filmler piyasaya sürüp, deli gibi reklamını yapıyor olması beni bu tür filmlerden ne yazık ki soğutmuştur. Chris Kyle’ın hikayesi dramatik olabilir ancak bu film 7’den fazla puanı hak etmiyor bana göre ama “Ne izlesem ya şöyle vurdulu kırdılı?” diyorsanız bu haftanın izlenesi filmler köşesinde American Sniper’a da yer verilebilir.

Keskin Nişancı Filminin Fragmanı

Önceki İçerik33 Ünlü Filmin Kamera Arkası Görüntüleri
Sonraki İçerikSihirli Orman / Into the Woods Vizyona Girdi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)