Kevin Bacon da Patriots Day Kadrosuna Katıldı

707

Kevin Bacon (Black Mass, Mystic River) CBS Films ve Lionsgate yaptığı duyuru ile kadrosu daha önce açıklanan Patriots Day filmine dahil oldu. Oscar adaylığı bulunan Mark Wahlberg (The Departed, Lone Survivor), Altın Küre sahibi John Goodman (10 Cloverfield Lane, Inside Llewyn Davis, Argo), Oscar ödüllü J.K. Simmons (Whiplash, Zootopia), Altın Küre adaylığı bulunan Michelle Monaghan (True Detective, Gone Baby Gone), Jimmy O. Yang (Silicon Valley, Criminal Minds), Vincent Curatola (The Good Wife, The Sopranos) ve James Colby‘un (Limitless, Jessica Jones) kadrosunda bulunduğu film bu ekip ile tam anlamıyla “Ateş ediyor!

Kevin Bacon da Patriots Day Kadrosuna Katıldı

- Reklamlar -

Kevin Bacon Patriots Day’de Hangi Rolde Oynayacak?

2013 yılındaki düzenlenen geleneksel Boston Maratonu’na yapılan bombalı saldırının faillerini bulmak için görevlendirilen FBI’dan Richard DesLauriers’i canlandıracak olan Kevin Bacon bu rol için aşağıdaki cümleleri sarf etmiş.

Richard DesLauriers inanılmaz derecede karmaşık bir soruşturmanın en önemli isimlerinden biri. Yorulmadan, bıkmadan, usanmadan çalışmış bir adam. Zeki olması da beni en çok çeken noktalardan bir tanesi oldu.

Peter Berg’in (Deepwater Horizon, Lone Survivor) yönetmenliğini yaptığı ve Scott Stuber, Mark Wahlberg, Hutch Parker, Dylan Clark, Stephen Levinson ve Michael Radutzky’nin yapımcılıklarını yaptığı filmin konusu ise;

Boston Maratonu bombalı saldırısı, ABD’nin Boston kentinde her yıl düzenlenen bir maraton koşusunun bitim noktasında; 15 Nisan 2013 tarihinde yerel saatler 14.49’u gösterirken gerçekleşen; 3 kişinin ölümü ve 200’den fazla kişinin yaralanması ile sonuçlanan bombalı bir saldırıdır.

Zanlıları takibe alan polis görevlileriyle zanlılar arasında gerçekleşen ve sabahın erken saatlerine kadar süren bir silahlı bir çatışma sonucu Çeçen asıllı Tamerlan Tsarnaev ağır yaralı olarak ele geçirilmiş. Kısa bir süre sonra hastanede ölmüştür. Kardeşi Cevher Tsarnaev ise çatışma sırasında kaçarak bir süre izini kaybettirmiş. Ama Boston’un banliyölerinden biri olan Watertown semtinde gece geç saatlare kadar süren bir insan avı sonucu yaralı olarak ele geçirilmiştir. Bu insan avı sırasında 19 Nisan 2013 günü boyunca Boston ve civarı bölgelerde toplu taşımacılık araçları, iş yerleri, okullar ve üniversiteler de dahil olmak üzere; Birçok kuruluş kapatılmış ve şehirde oturan insanlardan evden dışarı çıkmamaları ve kapılarını kilitli tutmaları istenmiştir.

Watertown semtinde 19 Nisan tarihinde her yıl yas ilan edilip bu kara gün anılmaktadır.

Çekimleri bu sonbahar Boston’da yapılmaya başlanacak olan Patriots Day filmini heyecanla bekliyoruz.

Önceki İçerikBradley Cooper Deeper Filmi Kadrosuna Dahil Oldu
Sonraki İçerikGame of Thrones Ejderha Yumurtaları Nasıl Yapılır?
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)