Mark Wahlberg’li Patriots Day’den Fragman Geldi

451

Başrollerinde Mark Wahlberg, Kevin Bacon ve J. K. Simmons‘ın yer aldığı Patriots Day filminden bir fragman geldi. Film 6 Ocak 2017’de vizyona girecek.

Patriots Day filmi konusu itibarıyla 2013’teki Boston Maratonu bombalı saldırısını konu almaktadır.

- Reklamlar -

Boston Maratonu bombalı saldırısı, ABD’nin Boston kentinde her yıl düzenlenen bir maraton koşusunun bitim noktasında, 15 Nisan 2013 tarihinde yerel saatler 14.49’u gösterirken gerçekleşen, 3 kişinin ölümü ve 200’den fazla kişinin yaralanması ile sonuçlanan bombalı bir saldırıdır.

Zanlıları takibe alan polis görevlileriyle zanlılar arasında gerçekleşen ve sabahın erken saatlerine kadar süren bir silahlı bir çatışma sonucu Çeçen asıllı Tamerlan Tsarnaev ağır yaralı olarak ele geçirilmiş ve kısa bir süre sonra hastanede ölmüştür. Kardeşi Cevher Tsarnaev ise çatışma sırasında kaçarak bir süre izini kaybettirmiş ama Boston’un banliyölerinden biri olan Watertown semtinde gece geç saatlare kadar süren bir insan avı sonucu yaralı olarak ele geçirilmiştir.

Patriots Day Filminin Fragman

Önceki İçerikGüzel ve Çirkin Filminden Fragman Geldi
Sonraki İçerikNatalie Portman’lı Jackie’den Yeni Fragman
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)