Kimsenin çalışmak istemediği 15 yabancı oyuncu

0
5271

Oyuncu kaprisi ve tavırları her zaman filmlerin çekim aşamasını etkilemiş hatta gazetelerde haber konusu bile olmuştur.

İşte Hollywood’taki Kimsenin çalışmak istemediği 15 yabancı oyuncu:

15. Gene Hackman

The Royal Tenenbaums (Tenenbaum ailesi) filmindeki Royal Tenenbaum rolüyle tanıdığımız Gene Hackman tam anlamıyla “Korkunç” ve “Problem çıkaran” bir adammış.

Noah Baumbach’ın söylediğine göre yönetmen ve film setindeki çalışanların tamamı Hackman’a (onun ortamda olmadığı zamanlar) “Kancık!” diye sesleniyormuş! Hatta bir gün Hackman’a “Pantolonunu yukarı çek ve benimle erkek gibi konuş!” diye çıktığı bile olmuş.

Wes Anderson ile Gene Hackman gün aşırı “Abi bak bu işler böyle olmuyor ama ayıp ediyorsun!” minvalinde saatler süren muhabbetler de yapmışlar.

Son olarak Gwyneth Paltrow‘tan bir alıntı ile Hackman defterini kapatalım:

Gene Hackman’dan o kadar çok korkuyordum ki Wes Anderson olmasaydı gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum.

14. Lindsay Lohan

Bu listede adı olduğu için fazla sürpriz olmayan bir isimdir; Lindsay Lohan

LiLo tam anlamıyla “Problem çıkaran” kadın olarak Hollywood’ta nam salmış. FX’te yayınlanan “Anger Management” dizisinin setinde herkes rolünü çalışırken, bir takım şeylerle uğraşırken LiLo sadece karavanda oturmuş ve sonra karavandan çıkıp “Ben sevgilimin konserine gidiyorum” diyerek çekip gitmiş.

Ekip LiLo’yu durdurmaya çalışmış ama başarılı olamamış.

13. William Shatner

Star Trek’teki Kaptan Kirk rolüyle tanıdığımız efsane aktör William Shatner, büyük egosu ve hareketleriyle herkesi kendisinden nefret ettiriyor ve “yaka silkeletiyormuş”

Özellikle 2005 yılında tanısı konulan Alzheimer hastalığı sonrasında iyice zıvanadan çıkan William Shatner’ın ismini duyan “Abi o geliyosa ben yokum!” dedirtiyormuş.

Mevcut rolünden çıkıp arada bir eskilere gidip “Star Trek’te biz…” ile başlayan ve bitmek bilmeyen konular açıyormuş. Biri Kaptan’ı alsın 🙂

12. Christian Bale

Ne kadar sempatik duruyor değil mi? Kim onun bu listede yer alacağını tahmin edebilirdi ki 🙂 Bakalım onun “İllallah” dedirten özelliği neymiş?

Batman serisindeki efsane rolüyle birçoğumuzun idolü olan Christian Bale, çok “Diva” hareketleriyle set çalışanlarını bıktırıyormuş. Hayalini kurarken bile zorlanıyorum yahu 🙂

11. Bruce Willis

Fazla şaşırtmayan isimlerden biri de Bruce Wills, tam anlamıyla “Ruh Emici” imiş.

Zorlu Takip filminin yönetmeni Kevin Smith, Bruce Wills’i bu şekilde tanımlandırıyormuş.

Örnek verecek olursak Zorlu Takip filminin afişiyle ilgili:

Afişteki fotoğrafımı biraz daha büyütebilir misiniz?

Diyerek afişin piyasaya geç sürülmesine bile sebebiyet vermiş ve doğal olarak Kevin Smith’i yıldırmayı başarmış!

Kevin Smith film tamamlandığında “S**** Bruce’u haricindeki herkesin ellerine sağlık! Çok teşekkür ederim!” demiş.

10. Julia Roberts

Julia Roberts, 1991 yılında yönetmenliğini Steven Spielberg’ün yaptığı Hook (Kanca) filmindeki Tinkerbell rolü için davet edildiği zaman aralığında uyuşturucu batağına düşmüş ve ciddi kişilik bozuklukları baş göstermeye başlamış. Bu tarihten sonra Julia Robets’la çalışmaya kimse sıcak bakmaz olmuş.

9. Jennifer Lopez

JLo, film çekimlerinde tam anlamıyla çalışanları çileden çıkartıyormuş. Set çalışanlar “Kafası basmıyor heralde!” yorumları yapmaktan kendini alamıyormuş. Bazı kaynaklara göre ise Mark Anthony ile olan ilişkisi paparazziler yüzünden bitmesinin ardından JLo asosyal bir kimliğe bürünmüş ve yönetmeninden senaristine ışıkçısından asistanına kadar herkesle uğraşan illet bir kadın olmuş!

8. Steven Seagal

Hollywood’un en yeteneksiz ve düz aktörlerinden biri olan Steven Seagal, birçok filminde onun yerine dublörlük yapan sanatçının genital bölgesine tekmeler savuran bu olaylar sebebiyle mahkemelik olan kötü bir üne sahipmiş.

Ne pis adammışsın Steven!

7. Marlon Brando

Efsane aktör Marlon Brando‘nun burada ne işi mi var? Söyleyeyim mi? İnanmazsın ama!

Evet Marlon Brando, Komplo filminin çekimleri sırasında yönetmeni Frank Oz’a homoseksüel ilişki teklifinde bulunmuş!

Ayrıca bu olay sonrasında da set içerisinde masa arkasında oturduğu sahnelerde “Pantolon bende alerji yapıyor!” gerekçesiyle bayağı iç çamaşırıyla dolaşıyormuş. Gerçekten şok oldum şu an!

Film çekimi boyunca Robert DeNiro da Marlon Brando’dan köşe bucak kaçarak rahatsızlığını göstermeye çalışmış ama nafile 🙁

Ayrıca 1996 yapımı Dr. Moreau’nun Adası filmindeki bir sahne için kafasını buz dolu bir kovaya sokması gereken Marlon Brando “Şapka takacam ya!” diyerek bu sahnenin daha sonra çekilmesini istemiş. Garip.

6. Wesley Snipes

Ailemizin Blade’i Wesley Snipes tam anlamıyla pafküfçüymüş! Bu alışkanlığı özellikle Blade: Trinity filminde patlak vermiş ve ortalık epey karışmış. Şimdi “Abi adam oynuyorsa içsin sanane!” diyebilirsin ama bu şekilde oynamak için hem yönetmeni hem de prodüktörü darlıyormuş adam. Gerçekten çok garip.

5. Edward Norton

Oynadığı birçok filmle efsaneleşen Edward Norton, asla tam olarak ne istediğini ifade edemeyen bir adammış. Bu özelliği sebebiyle de karşısındakini dokuz doğurtuyormuş.

Ayrıca kendisini “Gizli Yönetmen” olarak tanımlayan Edward Norton, birçok filmin çekimi ve post-prodüksiyon aşamasında araya girip “Şurası şöyle olsun“, “Burası böyle olacak!” diyerek filmin yönetmen ve prodüksiyon ekibinin anasından emdiği sütü burnundan getiriyormuş.

Son olarak; Genellikle sinirli ve “Bugün de gününde değil galiba” yorumları yapılıyormuş kendisi hakkında!

4. Russell Crowe

Ülkemizde gösterime giren Son Umut filmiyle boy gösteren Russell Crowe, fazla agresif yapısı sebebiyle kötü bir üne de sahipmiş. Bu sorunlu yapısı gereği onunla çalışmak gerçek anlamda işkence oluyormuş.

Ayrıca sarhoş olarak geldiği film setlerinde arkadaşlarıyla ettiği büyük kavgalarla da adından epey söz ettiriyormuş.

3. Dustin Hoffman

Çok babacan görünüyor değil mi? Bakalım bu adamın ne gibi bir problemi varmış!

Dustin Hoffman, Hollywood’da “İnsan İlişkisi Kurulabilecek En Zor Adam” lakabıyla ünlenmiş. Onunla anlaşabilmek için çoook uzun zamandır sizi tanıyor ve seviyor olması gerekiyormuş.

Ayrıca çalışılması gerçekten zor bir adammış!

Bununla ilgili sorulan bir soruya aşağıdaki cevabı vermiş:

Zor mu yoksa titiz mi? İkisinin arasında çok büyük fark var!

2. Mike Myers

Austin Powers serisiyle büyük küçük herkesin beğenisini toplayan Mike Myers, tam anlamıyla bir “Histerik” imiş.

Listenin 3 numarası olan Kaptan Kirk (William Shatner) bile onun bu davranışlarından rahatsız olmuş! Düşün artık bu histerik davranışın boyutunu 🙂

Söylentilere göre yan baktı diye bir set çalışanını kovdurarak herkesin nefretini toplamış. Pis herif!

1. Val Kilmer

Geldik listenin son sırasındaki Val Kilmer’a;

Val, “Deli” lakabıyla nam salmış ve tam anlamıyla kariyerini bu davranış bozuklukları nedeniyle sonlandırma seviyesine kadar gelmiş.

Rahatsız edici ve Dexter vari hareketleri sebebiyle kimse onunla çalışmak istemiyor ve zor durumda kalmadıkça kapısı çalınmıyormuş. Yazık lan.