Lance Armstrong’un Hikayesi The Program Fragmanı Yayınlandı

1061

StudioCanal ve Working Title’ın yapımcılığını yaptığı The Program filminin fragmanı yayınlandı. Ben Foster’ın başrolde oynadığı ve Lance Armstrong’u canlandırdığı film, 2 Oscar adaylığı olan (The Queen, Philomena) Stephen Frears’ın yönetecek ve 16 Ekim’de vizyona girecek.

Kanser ile girdiği zorlu savaş sonrasında Lance, 1999 yılında bisiklet kariyerine her zamankinden daha kararlı bir görüntü çizer ve Tour de France kazanan performansı ile geri döndü. Meşhur İtalyan doktor Michele Ferrari ve takım Direktörü Johan Bruyneel yardımıyla, spor tarihinin en sofistike doping programını geliştirdi. Bu program ile Lance ve Amerikan takım arkadaşları Dünya Bisiklet Yarışları’nda 7 kez kazanma başarısı göstermiştir.

- Reklamlar -

Kimsenin inanmak istemediği bir doping hikayesi ile Lance Armstrong’un Dünya’nın En iyi Sporcusu ünvanı lekelenmiş oldu. Sunday Times gazetesi muhabirlerinden David Walsh’ın (Chris O’Dowd) yazısı ile bu ünvanın sarsılacağı belli oldu. Walsh bu yazısı sonrasında yaptığı savaş ile kendi kariyerini riske attı ve bisiklet toplulukları tarafından dışlanır hale geldi. Sunday Times, yüz binlerce dolar maliyeti olan mahkeme masrafları ile bu gerçeği ortaya çıkarmak için var olan gücüyle çalışmış.

David Walsh’un ödüllü kitabı Seven Deadly Sins‘i beyaz perdeye uyarlayan ise John Hodge’tan (Trainspotting) başkası değil.

The Program filminin yardımcı oyuncuları ise Chris O’Dowd (“The IT Crowd,” Thor: The Dark World), Guillaume Canet (In the Name of My Daughter, “Platane”), Jesse Plemons (“Breaking Bad,” “Fargo”), Dustin Hoffman (The Cobbler, Chef) ve Lee Pace’tir. (The Hobbit, Guardians of the Galaxy)

The Program Filminin Fragmanı

Önceki İçerikReady Player One Filminin Kadın Başrolü Olivia Cooke Oldu
Sonraki İçerikThe Jungle Book’tan İlk Görüntüler ve Kısa Fragmanı Yayınlandı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)