Müzikleri Kendilerinden Daha Meşhur Olan 15 Film

1
2507

Başlığı gördüğünüzde direkt aklınızda canlanan müzikler oldu ve mırıldanmaya başladınız değil mi? Acaba bizim listemizde yer alan hangi şarkı aklınıza geldi? Biz bir liste yaptık ve bu listeyi yaparken kendi aklımıza ilk gelenden en son gelene göre yaptık. Daha önemli, daha yeni, daha marjinal gibi bir sıralama gözetmedik. Bizim unuttuğumuz herhangi bir film müzikleri varsa yorum olarak yazabilir listenin güncellenmesini sağlayabilirsiniz:

Star Wars A New Hope Müzikleri Kendilerinden Daha Meşhur Olan 15 Film

Müzikleri Kendilerinden Daha Meşhur Olan 15 Film

16. Star Wars

Ya tamam ilk sıraya Star Wars koymam tabi ki tesadüf değil. Ama yüzde doksanınızın aklına bu gelmiş olmalı. ‘Yoo hiç de değil, aklımın ucundan geçmedi’ diyen varsa ayıp.. Neyse biz konumuza gelelim. A long time ago in a Galaxy far, far away…

15. Ghostbusters

Hmm.. Nasıl da güzeldi, nasıl da ilk göz ağrılarımızdan biriydi değil mi? Hayalet Avcıları için güzel bir haberimiz de var tabi. 29 Temmuz 2016′da fantastik film bizlerle tekrar buluşmaya hazırlanıyor. Şimdilik müziği ile idare edelim.

14. The Godfather

Efsane seri.. Üzerine ne söylesek az olur. Bu baş yapıtın film müziğini az mı telefon çalma sesi olarak duyduk.. Az mı videoların altındaki müzik olarak keşfettik..

13. Sweet November

İsmini duyunca da müziğini duyunca da neredeyse ağlamaya başlayacağım yapım. Film tamam etkiler.. Peki ya müziği her duyduğumuzda gözümüzde oluşan o sahneleri ne yapacağız? 🙁

12. Pirates of the Caribbean

Her yeni film geldikten sonra gözümüzü bir daha ki filmin ne zaman geleceğine çevirdiğimizi herkes biliyor. Johnny Depp bizim üstadımız. Jack Sparrow idolümüz. (Orada bir yerlerde bir ‘kaptan’ olacaktı.)

11. Braveheart

Freedoooomm!! Yürek dayanmaz bir film, her defasında etkilenilen bir melodi. Mel Gibson’ın unutulmaz filmi Cesur Yürek,  İskoç halk kahramanı William Wallace’ı olabilecek en iyi şekilde anlatmıştı.

10. Rocky

Veeeee.. Rocky Balboa! Sylvester Stallone en sevilen filmi ve yılların vazgeçilmezi. Unutulmayan yapımın müzikleri de tabi ki unutulmadı. Biliyorum, mırıldanmaya başladınız bile.

9. Love Story

1970 yapımı aşk filmi. Ne müziği akıllardan çıkar, ne filmin kendisi ne de afişleri. Abartılardan çokça uzakta, saflıktan ölen bir yapım olmasıyla gönüllerin şampiyonudur.

8. Greace

Müzikallerin şahı.. John Travolta nın performansı ile dillere destan olan yapımın müzikleri de, bir yerlerde duyduğumuzda bizi hemen dans etmeye şevk eder. Dinleyip dans edelim. Sonra bir daha ki maddeye geçeriz.

7. Kill Bill

Quentin Tarantino denilince Kill Bill demeyen yoktur zannediyorum. Müziğini duyduğunda da yine aynı şekilde filmin ismini haykırıyor herkes. Kulaklarımızın pası silinsin.

6. Pulp Fiction

Star Wars’tan sonra benim favori film müziğimdir kendisi. Bruce Willis, Samuel L. Jackson,  John Travolta, Uma Thurman, Harvey Keitel ile bizi havalara uçurmuş, çağ atlatmıştır. Görelim

https://www.youtube.com/watch?v=D5OHrQYwRac

5. Back To The Future

Bilim-Kurgu dünyasının vazgeçilmez serisi ile zamanda yolculuk yapıyoruz. Yetmiyor müziklerini durup durup dinliyoruz. Buyurunuz efendim

4. Selvi Boylum Al Yazmalım

Ooouuuu.. sesleri yükselmeye başladı mı. Dertlenmeye kederlenmeye hazır mıyız. O zaman devlerin aşkına selam olsun

https://www.youtube.com/watch?v=JMGoi31KskU

3. Top Gun

Tom Cruise’un baş rolde zirveye ulaştığı yapım. Filmden çok müziği ile konuşulduğu garanti yapım. Hemen dinleyip hatırlayalım.

2. Fight Club

David Fincher neler yapmış.. Neler katmış bize.. Bir efsane ile başladık, aşağı kalmasın diye efsane ile bitirelim dedik. Filmi izlemeyen varsa derhal izlesin. Müziği bilmeyen varsa da buyursun gelsin.

  • Onur (K. ) Bey

    Great Gatsby ?