Little Accidents / Küçük Kazalar (2014) Film İncelemesi

2159

Elizabeth Banks, Boyd Holbrook, Josh Lucas ve Chloe Sevigny‘nin başrollerini paylaştığı film; Amerika’nın küçük bir kasabasında gerçekleşen maden kazasından sonra gelişen olayları konu alıyor.

Little Accidents / Küçük Kazalar (2014) Film İncelemesi

- Reklamlar -

10 kişinin hayatını kaybettiği maden kazasından sadece kendisi kurtulan Amos, kaza sonrasında yaşadığı ruhsal rahatsızlığı gidermek için her hafta kasabaya ait kilisede İncil okumaya gider. Kazayı ağır hasarla atlatan, topallayan Amos’a (Boyd Holbrook) günlük yaşantısında babası yardım etmektedir.

Little Accidents / Küçük Kazalar (2014) Film İncelemesi Başlasın

Kasabanın zengin ailelerinden olan Doyle ailesinden olan Bill Doyle (Josh Lucas) yaşanan maden kazasından sorumlu tutulur. İnternette yazılan ve kasabada konuşulanlar ailesini de rahatsız eder. Oğlu JT arkadaşlarıyla ormanlık alanda eğlenirken esrarengiz bir şekilde kaybolur. Kasabanın büyük bir bölümü JT’yi aramaya koyulur. Bu sürede annesi Diane Doyle, (Elizabeth Banks) oğlunu kaybetmenin ve eşinin hakkında konuşulanlardan duyduğu üzüntüyle içine kapanır. Bir kaç sefer kasabanın kilisesinde yapılan İncil okumasına katılır, orada tanıştığı maden kazasından sağ kurtulan Amos’la yakınlaşmaya başlar.

Konuyu bir şekilde anlatmaya çalıştım. Şimdi gelelim asıl meseleye, değerlendirme kısmına. Eleştirmek tabi ki benim haddim değil ama izleyici olarak filmler için olumlu olumsuz görüş bildirme hakkım olduğunu düşünüyorum. Yazının bu paragrafından itibaren spoiler tehlikesi vardır, dikkatinize!

Little Accidents / Küçük Kazalar (2014) Detayları

Eğer bu filme vereceğim yüksek puan varsa o da Elizabeth Banks’ın bu filmdeki oyunculuğunu beğenmiş olmamdan ve maden faciasının konu alınmış olmasından sebeptir. Banks’ın oyunculuğunu beğenmiş olmam, Diane’ye  sinir olmamı değiştirmiyor maalesef. Şuan filme olan sinirimden saçmalayarak çok fazla cümle kurabilirim ama ben tabi ki kendimi frenleyeceğim. Çocuğunuz bir anda ortadan kaybolsa ve uzunca bir zaman ne olduğu hakkında bir bilgi almazsanız nasıl davranırsınız? Eminim ki siz de öncelikle Diane gibi yapardınız; halinize üzüntü demek az kalır, meraklı olur, içinize kapanır ve ilgisiz görünen eşinize kızardınız. Ama daha sonrasında evladınızı unutup, güle oynaya eşinizi aldatmaz, çocuğunuzu unutmazdınız. :) Evet, yanlış okumadınız; Diane tam da bunu yapıyor. Filmde ne kadar süre geçtiğini göremiyoruz tabi ama sonuçta oğlundan hala bir haber gelmemişken, Amos’la bir ilişkiye başlıyor.

Filmin yönetmeni Sara Colangelo, kısa film yönetmenliğini geliştirmeye çalışan bir yeni sinemacı. Little Accidents adını verdiği kısa filmini farklı bir kadroyla sinema için uzun metraj olarak çekmiş. Bence, keşke çekmeseymiş. Üzgünüm ama fazla gereksizce uzatılmış bir film olmuş. Kısa film hali daha çok beğenilir ve tutulur olabilirmiş. Gerçi durgun film sevenler için ideal bir film. Yarı olumlu yarı olumsuz izlenebilecek bir film. Ben çok fazla tatmin olmadım. Hiçbir filmi yarıda kapatmam çünkü bir ihtimal güzel bir şey çıkar diye beklerim. Bu filmi diğer yarım  bırakmadığım filmlerden farklı bir şekilde izledim. Beni sıkan bir film olmasına rağmen kapatasım da gelmedi. İzlemeyi tercih edecek olanlar için; keyifli seyirler dilerim. ^^

Little Accidents / Küçük Kazalar Fragman

Little Accidents / Küçük Kazalar (2014) Film İncelemesi

Müzik - 4
Görsellik - 5
Oyuncu Performansları - 7
Yönetmen - 6
Senaryo - 6

5.6

Eh işte!

Elizabeth Banks, Boyd Holbrook, Josh Lucas ve Chloe Sevigny'nin başrollerini paylaştığı Little Accidents / Küçük Kazalar filmini sizler için değerlendirdik.

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikUptown Funk’ı Bir De Onlardan Dinleyin!
Sonraki İçerikSinemasal’dan Basına ve Kamuoyuna Duyuru
ayipamabu
Biraz kitap, biraz film, biraz müzik, biraz fotoğrafla bir ömür yaşatıyorum kendime.