Miyazaki Hayranlarının Dikkatine: Studio Ghibli Tema Parkı Açılıyor

803

Hayao Miyazaki severleri olarak bu güzel haber için içimiz kıpır kıpır. Miyazaki animeleri ile büyümüş ancak hala büyüdüğünü reddedenler olarak Studio Ghibli Tema Parkı haberi ile ne yapacağımızı şaşırdık!

Herkes hazır mı? Hazırsa başlıyoruz…

- Reklamlar -

Bu defa ciddi ve son derece gerçek! Hiiç aldatmaca yok. Studio Ghibli Tema Parkı 2022 yılında Japonya’da kapılarını açıyor!

Studio Ghibli yapımcılarından biri olan Toshio Suzuki ve Aichi prefektörü Hideaki Ōmura‘nın birlikte katıldığı bir basın toplantısıyla bu haber kesinliğini kanıtladı! Aşağıdaki fotoğraflarda bu tema parkına ait ilk konsept çizimlerini net olarak görebilirsiniz.

Studio Ghibli Tema Parkı, 2015 yılında Satsuki ve Mei’nin evinin bir kopyasının yapılması ve inanılmaz rağbet görmesiyle hayata geçmiş oldu. Bu ev öylesi bir ziyaretçi akına uğramış ki Achi prefektörü ve Studio Ghibli ahalisini harekete geçirmiş. Hızlıca alan araştırmasına koyulan ekip Nagoya’daki Aichi’s Expo Park’ta 200 hektarlık bir alan hazırlanmış. Anime News Network‘ün haberine göre, “Ghibli Park” eğlence ve doğa deneyiminden daha fazlasını sunacakmış. Bu yüzden “Tema Parkı” kelimesine takılıp bir rollercoaster’ın burada gelmesini beklemeyin! Bununla birlikte, küçük sinemalar, sergiler ve oyun alanları ile animasyonlu filmlerin tüm setlerine, karakterlerine ve ayrıntılarına kendinizi kaptırabilirsiniz. O kısmında sorun yok.

Howl’s Moving Castle, Princess Mononoke Village ve Whisper of the Heart‘ın yeniden yapımlarına ait antika mağazaları ve dükkanlarından da doyasıya alış veriş yapabilecekmişsiniz.

Studio Ghibli ve Aichi prefektörlüğü tarafından finanse edilecek olan parkın inşaatı, mevcut çevreye entegre edilmesi ve bunu yaparken çevreyi korumak için özel dikkat gösterecek.

Studio Ghibli Tema Parkı İlk Bakış

Miyazaki Hayranlarının Dikkatine: Studio Ghibli Tema Parkı Açılıyor

Önceki İçerikDeadpool 2’nin Son Fragmanı Geldi
Sonraki İçerikBirbirinden Güzel En İyi Aamir Khan Filmleri
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)