Birbirinden Güzel En İyi Aamir Khan Filmleri

12917

Konu Aamir Khan filmleri olunca akan sular duruyor. Eğitici ve öğretici filmlerinin yanında duygusal yönünü de bizlere sıkça gösteren Aamir Khan son filmi ile de gönüllerimizde taht kurmuştu. Biz de yeni bir liste yapalım istedik. Lafı fazla uzatmadan listeye geçelim.

En İyi Aamir Khan Filmleri

5Dangal (2016)

Birbirinden Güzel En İyi Aamir Khan Filmleri
- Reklamlar -

Dangal filmi Hintli Mahavir Singh Phogat ’ın hikayesini konu alan bir hint biyografik spor dram filmi olarak izleyici karşısına çıkmıştır. Mahavir Singh Phogat ‘ın en büyük tutkusu güreştir. İki küçük kızına bile güreş öğretme kararı alan Mahavir Singh Phogat kızları Babita Kumari ve Geeta Phogat için küçük yaşlarından güreş eğitimleri almalarını sağlayarak büyümeleri için çaba sarf etmektedir.

Mahavir Singh Phogat ‘ın çabası kızları büyüdüğünde ikisinin de güreş konusunda oldukça başarılı olması ile birlikte boşa gitmemiştir. Geeta Phogat, 2010 yılında düzenlenmekte olan Commonwealth oyunlarında galip gelerek güreşte altın madalya kazanma başarısını yakalar. Bu başarısı ile ilk güreş madalyası kazanan kadın olarak tarihe geçen Geeta Phogat’ın kardeşi de gümüş madalya kazanmayı başarır.

Genç yaşında ilk şampiyon kadın güreşçi olmayı başaran Geeta Phogat kadın güreşçilerin başarıya giden bu yoldaki sosyal baskılar ile de mücadele etmek zorundadır. Güreş sever baba ve iki kızının başarılarını anlatan filmin yönetmenliğini Nitesh Tiwari üstlenerek en iyi Aamir Khan filmleri arasında bir yenisini eklemiştir.

Önceki İçerikMiyazaki Hayranlarının Dikkatine: Studio Ghibli Tema Parkı Açılıyor
Sonraki İçerik2018 Yılının En Çok İzlenen Türk Filmleri
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)