Mutlu Son Kısa Filmi İKSV’de

1324

İKSV ile memlekette sinema rüzgarı eserken özellikle bir film dikkatleri üzerine çekiyor.
Çakallarla Dans” gibi popüler kültüre malolmuş ve milyonlarca sinemasever tarafından izlenen filmin Senaristi Ali Tanrıverdi ve ilk uzun metraj filmi “Zerre” ile Altın Portakal dahil bir sürü ödül toplayan yönetmen Erdem Tepegöz, ortaklaşa bir hikaye anlattılar.

Mutlu Son Kısa Filmi İKSV'de

- Reklamlar -

Ali Tanrıverdi yazdı, Erdem Tepegöz çekti. Türk sinemasının 100.yılı sebebiyle bir araya gelen ikili “Mutlu Son” isimli 10 dakikalık bir kısa filme imza attılar. Türk sinemasında yıllardır devam eden mantıksız bir tartışma var; “Sanat filmi mi, Gişe filmi mi?

İkilinin beraber hareket edip, tartışılan bu iki türü bir filmde buluşturma fikri, takdire şayan ve örnek olması gereken bir hareket olmuş.

Film, 11 Nisan 2015 günü saat 16:00’de Atlas sineması 2.salonda gösterilecek. Filmde Altın Portakal sahibi  Jale Arıkan ve tüm Türkiye tarafından “Erdal Bakkal” olarak tanınan oyuncu Cengiz Bozkurt da rol alıyor.

Mutlu Son filmine bilet almak için Biletix’e göz atabilirsiniz. Şimdiden merak uyandıran bu buluşma bakalım nasıl sonuçlar doğuracak…

Önceki İçerikBunalımdayken İzlememeniz Gereken 20 Film
Sonraki İçerik25 Filmin Daha Önce Duymadığınız Bilinmeyen Gerçekleri
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)