Nightcrawler / Gece Vurgunu (2014) Film İncelemesi

3424

Başrolümüz Lou Bloom (Jake Gyllenhaal), herkes gibi hayat mücadelesi veren azimli bir vatandaş. Farkı ise biraz fazla azimli olması. Daha filmin başında para ve/veya iş bulmak için her şeyi (çok da yasal olmayan yollar da dahil) deneyebileceğini görüyoruz. Lou iş bulmak için çaresizken bir son dakika haberini çeken bir kameramanı ve fırsatı görüyor tabi. Kamerasını aldığı gibi çalışmaya başlıyor ve olaylar böyle gelişiyor.

Nightcrawler / Gece Vurgunu (2014) Film İncelemesi

- Reklamlar -

Fotoğrafta gördüğümüz çalışanı Rick (Riz Ahmed) ile birlikte son dakika haberlerini kovalamaya çıkıyoruz. Belki de çok bilinmeyen bir dünyayı görüyoruz.

Film ilerledikçe Lou’nun azminin pek bir sınırı olmadığını ve işinin de bazen rahatsız edici bir hal alabildiğini görüyoruz. Açıkçası insanların para uğruna, kimse bakmazken neler yapabileceğini isabetli bir şekilde göstermiş. Yani abartı falan değil bence. Jake Gyllenhaal’ın performansını çok beğendim özellikle ve her şeyiyle başarılı ve etkileyici bir film olmuş. Yine sonu çoğu filmden daha iyi, şiddetle tavsiye ederim izlemenizi. İyi Seyirler.

İlginç Notlar

Jake Gyllenhaal bu film için yaklaşık 10 kilo vermiş. Kendi fikriymiş, aklında Lou’yu aç bir çakal olarak canlandırdığı için.

Jake Gyllenhaal bütün filmi bir tiyatro oyunu gibi ezberlemiş. (Ki replikleri gördükten sonra daha da etkileyici)

Riz Ahmed rolüne hazırlanmak için bu işi gerçekten yapan kişilerlere (Nightcrawlers) beraber işe gitmiş.

Nightcrawler / Gece Vurgunu Fragmanı

Nightcrawler / Gece Vurgunu (2014) Film İncelemesi

Müzik - 7
Görsellik - 7
Oyuncu Performansları - 8
Yönetmen - 8
Senaryo - 8

7.6

İzlenesi

Jake Gyllenhaal'ın başrolünde gayet başarılı bir şekilde oynadığı izlenesi film.

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikDumbledore’dan Kötü Haber
Sonraki İçerikNetekim Karakolu Vizyona Girdi