Nimbus 2000 ile yılbaşı hediyesi yapan adam gibi adam

0
895

Nimbus 2000, Harry Potter serisiyle gönüllerimizde taht kuran bir uçan süpürge! Nice koç yiğitlerin “Keşke benim olsaa!” diye içinden geçirdiği o müthiş uçan süpürge!

Bir yılı daha geride bırakmamıza saatler kala herkes “Acaba hangi hediyeyi alsam?” diye deli gibi düşünmekten bir kahve bardağı, ajanda ya da tontiş bir ayı alarak sevdiklerinin gözüne girmekte zorlandı, belki de giremedi.

Ama Jared Weissman isimli bir adam büyük bir Harry Potter fanı olan sevgilisi Shelby Stein için harika bir hediye yapmış ve gözümüzde yılın en iyi erkek arkadaşı olma ödülünü kapmış!

nimbus 2000
Kaynak: Jared Weissman

Evet yanlış görmüyorsun o bir Nimbus 2000!

Şimdi gelelim Jared Weissman’ın hikayesine…

Jared, Amazon’dan sipariş verse 20 dakikada evinde olacak bir ürün için 3 hafta uğraşmış.

nimbus 2000
Kaynak: Jared Weissman

Mashable’a röportaj veren bu adam “2x4x8 boyutlarında bir çam ağacını kesip testere ile şekil verdim.” demiş.

nimbus 2000
Kaynak: Jared Weissman

Kesim işlemi bittikten sonra kılları temizlemek için strafor kullanmış ve sevgilisinin eline batmaması için azami uğraş göstermiş. Ardından spray boya ile onu bir Nimbus’a çevirmiş!

nimbus 2000
Kaynak: Jared Weissman

Ardından ufak dokunuşlar ile onu orijinal Nimbus 2000‘den farkı kalmayacak bir hale getirmiş.

nimbus 2000
Kaynak: Jared Weissman

Peki bu adam yalnızca bu süpürge ile hediye paketini tamamlamış mı? Tabii ki hayır! Yetmezmiş gibi Marauder’in Haritası’nı da görünmez mürekkep ile yapıp üzerine bazı yakın arkadaşlarının isimlerini yazmış ve serinin 8 filmininde orijinal boyutlarda posterlerini hediye olarak tamamlamış.

Bunu gören herkes (Temsili)

nimbus 2000