Yeni Indiana Jones Filminin Müjdesini Disney’in Patronu Verdi

986

Indiana Jones; 7’den 70’e bir nesili büyütmüş, onların aklında kalbinde yerini hiç değiştirmeyecek şekilde yer edinmiş Steven Spielberg ve George Lucas tarafından yaratılmış müthiş bir seri. Disney Patronu Robert Iger‘ın Bloomberg News kanalında katıldığı bir programda seriye yeni bir filmin ekleneceğini resmi olarak duyurdu.

Yeni Indiana Jones Filminin Müjdesini Disney'in Patronu Verdi

- Reklamlar -

LucasFilm’den 4 milyar dolara satın aldıkları Star Wars hakları ile birlikte adından söz ettiren ve The Force Awakens ile 1.2 milyar dolar gişe hasılatı elde eden Walt Disney CEO’su, ikinci bir sürpriz yaparak Indiana Jones’u da tekrar çekeceklerini söyledi ancak Star Wars’ın şu an planlarındaki önceliğini de dile getirdi. Bu hikayenin de George Lucas tarafından dünyaya tanıtıldığını ve yine efsane bir şekilde karşımıza çıkacağını Bloomberg News kanalında konuk olarak katıldığı yayında söylemiş.

1981 (Kutsal Hazine Avcıları), 1984 (Kamçılı Adam), 1989 (Son Macera) ve 2008 (Kristal Kafatası Krallığı) ile; İzleyenleri büyüleyen seride George Lucas’ın 1930 yıllarındaki aksiyon karakterlerinden esinlenerek yarattığı Dr. Henry Walton “Indiana” Jones, Jr., hayali maceraperest, asker ve arkeolog profesörüdür. Star Wars’ın Han Solo’su Harrison Ford ile özdeşleşen karakteri Harrison Ford‘un dışında, Son Macera filminde River Phoenix (gençlik halini), televizyon serisi The Young Indiana Jones Chronicles‘ta da Corey Carrier, Sean Patrick Flanery ve George Hall canlandırmıştı.

Disney Patronu Robert Iger‘ın Indiana Jones Röportajı

Video 35 dakika olduğu için “Robert Iger’ın konuyla ilgili yorumu nerede!” diye düşünenleri 7:20’ye atlamalarını rica ediyoruz.

Videoyu izlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

http://www.bloomberg.com/api/embed/iframe?id=G_2yrtEfS1mFdDxtNlFUSA

Önceki İçerikThe Conjuring 2 Filminden İlk Görsel ve Detaylar Geldi
Sonraki İçerikNimbus 2000 ile Yılbaşı Hediyesi Yapan Adam gibi Adam
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)