Nostaljik Film Kuşağında Karşınızda En İyi 10 Film

3412

K Bey nostalji kuşağı iftiharla sunar! Nostalji geçmişteki mutlu bir ana duyulan özlemdir. Bizim nostaljimiz ise nostaljik sinemadır.

Hepimizin, belki de doğmadan önce çekilmiş bir filmi bile sonradan izleyip de “İşte bu!” dediğimiz olmuştur. Belki de o film bizim favori filmimizdir. Çünkü nostalji daha samimidir daha içtendir daha ruhumuza yakındır. Belki de nostaljik eserlerin bir ruhu vardır. Belki de yakınlığı bu yüzden kuruyoruz. Neden olmasın?

Nostaljiye duyulan özlem hep var olmuştur ve insanoğlu yaşadıkça hep var olacaktır. İşte bizler de bu yüzden bir nostaljik film listesi yapalım dedik.

Ancak biraz daha farklı, yeni yorumlarıyla, çekildiği dönemden daha öncesini anlatan 10 muhteşem nostaljik film

Not: Bazı filmler şu anda da izlendiğinde nostalji etkisi yaratmaktadır. Nostalji içinde nostalji.

9American Grafiti

Nostaljik Film Kuşağında Karşınızda En İyi 10 Film
- Reklamlar -

Yönetmeni George Lucas ve yapımcısı Francis Ford Coppola olan Gençlik Yılları(American Grafiti), 1960’ların hızlı arabaları, açık hava sinemaları ve rock’n’roll ortamı etrafında geçen klasik bir gençlik hikayesi. Ron Howard, Richard Dreyfuss, Harrison Ford, Cindy Williams, Mackenzie Phillips ve Suzanne Somers’ın ilk önemli rolleriyle çıkış yaptıkları bu nostaljik yapıtta, bir grup gencin üniversiteye gitmeden önceki gece sokaklarda gezerken yaşadıkları maceralar konu alınıyor. En İyi Film ve En İyi Yönetmen dahil olmak üzere beş dalda Akademi Ödülü’ne aday gösterilen Gençlik Yılları’nda, Wolfman Jack’in uluma sesleri ve Buddy Holly, Chuck Berry, The Beach Boys ile Bill Haley & His Comets’in unutulmaz şarkıları da yer alıyor.

Önceki İçerikModern Darth Vader Olsa Nasıl Olurdu?
Sonraki İçerikPeki Ya Harry Potter Yenilseydi Ne Olurdu?
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)