Home Filmler Film Değerlendirmeleri Ocean’s 8 Film İncelemesi

Ocean’s 8 Film İncelemesi

920

Sandra Bullock, Cate Blanchett, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway ve Rihanna‘nın başrolünde yer aldığı Ocean’s 8 filmini inceledik.

Ocean's 8 Film İncelemesi

- Reklamlar -

Yönetmen Steven Soderbergh’in göz dolduran kadrosuyla çektiği Ocean’s filmlerinin bir spin-off’u niteliğinde olan Ocean’s 8, geçtiğimiz günlerde izleyiciyle buluştu. Filmin kadrosu diğer Ocean’s filmleriyle hemen hemen aynı oranda göz doldurucu, çünkü başrolde Sandra Bullock, Cate Blanchett, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway, Rihanna, Sarah Paulson, Awkwafina ve Mindy Kaling gibi sevilen isimler var.

Ocean’s 8 Film Konusu

Film, beş yıllık hapis hayatının ardından yeni bir soygun planlayan Debbie Ocean ve bu planı gerçekleştirmek için bulduğu, alanında uzman 7 kadının macerasını anlatıyor. Hikayesi ve kadrosuyla bir feminizm önermesi taşıdığını kabul edersek daha vizyona girmeden filme dair iki karşıt görüşün oluştuğunu söyleyebiliriz. Özellikle son zamanlarda daha önce çekilen ve sevilen filmlerin kadın başrollerle yeniden çekilmesi konusu Hollywood’da bu kadar revaçtayken böyle bir tartışma kimseyi şaşırtmamıştır. Indiana Jones ve James Bond gibi ikonik filmlerin bile kadın başrollü versiyonlarının çekilmesi söz konusu. Bu nedenle Ocean’s 8 vizyona rakiplerinin aksine gürültülü bir giriş yaptı.

Filmin nasıl olduğu hakkında konuşalım. Şöyle anlatayım, filmin özetini okuduktan sonra kafanızda bir fikir oluşur ve aşağı yukarı nasıl bir film olacağını tahmin etmeye çalışırsınız ya, işte Ocean’s 8 bu tahminlerin hemen hemen hepsini karşılayan, son derece tahmin edilebilir, risksiz ve derinlikten yoksun bir film. Bundan önce çekilmiş suç temalı onlarca Hollywood filminden ayrılan hiçbir yanı yok. Onu vasatlıktan kurtaran belki  de tek yanı çoğu oyuncunun hayran bırakan performansı. Çoğu oyuncu diyorum, çünkü rolü kotarmış olmasına rağmen hikayeye çok da katkısı olmayan Rihanna bu genellemeye girmiyor. Filme sonlarında dahil olan James Corden’nın da tek etkisi  tanıdık ve sempatik bir yüz görmek.

Ocean’s 8 Filmi İle İlgili Son Cümleler

Yavaş yavaş toparlamak gerekirse, büyük prodüksiyonlu ve iyi kadroya sahip bu filme kötü demek çok zor. Sinemaya gidip izlediğiniz takdirde neden izledim demediğiniz gibi kusursuz bir filmdi de demezsiniz. Suç öğelerinin işlendiği, ritmi yüksek, standart bir Hollywood filmi izleyip sinema salonundan gaza gelerek ayrılmak isterseniz izleyebileceğiniz bir film. İlla diğer Ocean’s filmleriyle bir kıyas yapmamız gerekirse de rahatlıkla diğer Ocean’s serisinin daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Ama buna neden olan birçok parametre olduğunu ve herhangi bir ideolojiye atfetmemek gerektiğini belirtmekte fayda var.

Ocean's 8 Film İncelemesi

Müzik - 7
Görsellik - 7
Oyuncu Performansları - 8
Yönetmen - 7
Senaryo - 6

7

Güzel

Ekip Şampiyonlar Ligi gibi olunca film de bir o kadar güzel olmuş.

User Rating: Be the first one !
beğeni satın al